X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Złoty Medal Targów Lipskich dla Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 12:45
Odznaczenie przyznano za prezentację polsko-niemieckiej wystawy "Zabytkowe rezydencje w przygranicznym krajobrazie Polski i Niemiec", podczas XII edycji Europejskich Targów Konserwacji i Renowacji Zabytków. O ochronie zabytków w Magazynie Samorządowym mówiła Magdalena Gawin, podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i generalny konserwator zabytków.
Audio
  • 5.12.2016 Generalna konserwator zabytków o ochronie obiektów w terenie.
Zamek w Łańcuciezdjęcie ilustracyjnefot.flickrdash
Zamek w Łańcucie/zdjęcie ilustracyjne/fot.flickr/dash

Magdalena Gawin tłumaczyła, że przyznane Instytutowi wyróżnienie to powód do radości, że jego praca została dostrzeżona w skali europejskiej. – Chciałabym żeby podobny stan współpracy był też np. na granicy wschodniej. Żeby udało się uzyskać poziom wzajemnego zrozumienia dla dziedzictwa - powiedziała Gawin.

Wiceminister kultury podkreślała, że stan zabytków rejestrowanych w Polsce jest bardzo różny i "czasem dalece niezadowalający". – Czasem to zaniedbanie niestety służb konserwatorskich, ale to jest też brak zrozumienia lokalnych władz. Wyszliśmy z dużych zaniedbań PRL-u, ale spory zasób rejestrowych zabytków straciliśmy po 1989 roku. Gawin dodała, że to zjawisko jest najbardziej niepokojące i należy zatrzymać negatywny proces.

Gość wyjaśniała, że Ministerstwo Kultury pracuje również nad koncepcją powołania Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków, który zajmowałby się rewitalizacją opuszczonych zabytków. Magdalena Gawin tłumaczyła, że warunkiem byłoby określenie funkcji danego obiektu. - Pusty zabytek niszczeje. Musimy wypracować pewną koncepcję, w zabytkach mogą dziać się różne rzeczy. Z tym jednak w Polsce jest największy problem – oceniła.

Więcej w całej audycji.

Z wiceminister Magdaleną Gawin rozmawiał Jacek Frentzel.

Polskie Radio 24/ip

Magazyn Samorządowy w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje


___________________

Data emisji: 5.12.2016

Godzina emisji: 12:18


Czytaj także

Zabytki z czasów PRL pod ochroną 

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 16:27
W Polskim Radiu 24 Filip Spek ze stowarzyszenia „Miasto Jest Nasze” wyjaśnił zawiłości związane z ochroną zabytków z okresu powojennego. Do gminnej ewidencji zabytków można wpisywać obiekty z czasów PRL, na co zgodę wydała wiceminister kultury Magdalena Gawin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister kultury: polskie miasta mogą być ładne

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 20:56
- Wnętrza domów i mieszkań możemy meblować tak, jak nam się podoba. Natomiast w strukturze miasta obowiązują pewne reguły. Powinni uczyć się ich samorządowcy i wprowadzić je w życie. Chcemy, aby liderem tych zmian było województwo mazowieckie - mówiła w Polskim Radiu 24 profesor Magdalena Gawin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wątpliwe upiększenia. Co szpeci polskie miasta?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2016 20:34
Chaotyczna zabudowa, nadmiar billboardów i banerów reklamowych, zaniedbane tereny zielone. Wiele elementów miejskiego krajobrazu sprawia, że duża część polskich miast i miasteczek wygląda mało atrakcyjnie. Wagę problemu dostrzegło ministerstwo kultury i poprzez akcje edukacyjne i cykle szkoleń postanowiło postawić tamę negatywnym tendencjom. W Polskim Radiu 24 rozmowa o tym, co należy poprawić, by sytuacja uległa zmianie.
rozwiń zwiń