X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Powrót". Reportaż Grażyny Wielowieyskiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 13:59
Pani Krystyna podczas II wojny światowej trafiły do polskiego Obozu Uchodźców Syberyjskich w Tengeru w Tanzanii. Spędziła tam 6 lat. Po wojnie zamieszkała w Anglii. Po ponad 50 latach za namową syna, powróciła do Tengeru, miejsca w którym przeżyła swoje najszczęśliwsze lata. 
Wioska w Tanzanii
Wioska w TanzaniiFoto: Gideon Ikigai/ Shutterstock

Po tym spotkaniu z dzieciństwem postanowiła założyć ośrodek pobytowo-edukacyjny dla dzieci i więźniarek z zakładu karnego w Arushy w Tanzanii. Jest założycielką Fundacji St. Gabriel Home z Shiefild, która zdobywa środki na jego utrzymanie.

Malczewski_Na_etapie_663.jpg
Polscy zesłańcy na Syberii

- Domu rodzinnego nie pamiętam, zostałam wywieziona jak miałam 3 lata, w 1940 roku. Urodziłam się na pograniczu Polski z Rosją w małym miasteczku Dawidgródek, ale zostałam wywieziona z Pińska, z mamusią i trojgiem rodzeństwa (...) Wtedy wywieziono 220 tys. Polaków z Ziem Wschodnich, wywieziono nas do Archangielska - rozpoczyna swoje wspomnienia pani Krystyna, bohaterka "Powrotu".

Czytaj także: 

W reportażu wykorzystano fragmenty nagrań afrykańskich śpiewów oraz fragment archiwalnego nagrania przemówienia generała Władysława Andersa do Polaków w Kazachstanie.

Posłuchaj
29:30 powrót___403_09_ii_tr_0-0_113408351a3163b6[00].mp3 "Powrót" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej (SRiD)

Zachęcamy do wysłuchania reportażu "Powrót" autorstwa Grażyny Wielkowieyskiej

***

Reportaż: "Powrót"

Autor: Grażyna Wielowieyska

Data emisji: 5.04.2021

Godzina emisji: 13.33


mbl

Czytaj także

"Kobiety z charakterem"- Grażyna Wielowieyska

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 12:00
Nie zmieniłabym tej pracy na inną. Zdecydowanie jest to, to co kocham i nigdzie się już nie wybieram.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Doktorant" - reportaż Grażyny Wielowieyskiej. [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 23:10
Jego historia to gotowy scenariusz na film o dziwnych meandrach ludzkiego losu, o upadkach, ale też sile człowieka do odbicia się od dna. Pan Paweł urodził się w Warszawie, w rodzinie inteligenckiej. Na UW ukończył antropologię kultury i rysowała się przed nim kariera naukowa, ale ożenił się i postanowił znaleźć bardziej intratną pracę. Znalazł ją w Cepelii, na stanowisku głównego specjalisty. Z czasem został tam rzecznikiem prasowym.
rozwiń zwiń