X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Portret Macieja Jankowskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 19:43
10 lipca zmarł Maciej Stanisław Jankowski, były szef Zarządu Regionu Mazowsze "Solidarności". Były mistrz judo, opozycjonista w latach PRL i poseł na Sejm III kadencji miał 73 lata.
Audio
  • 25.08.19 Studio reportażu i dokumentu: portret Macieja Jankowskiego
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Quisquilia/Shutterstock

Zanim trafił do polityki - przez jedną kadencję był posłem - trudnił się spawaniem. W latach 1975-1990 pracował na Uniwersytecie Warszawskim jako brygadzista brygady remontowej. Był też mistrzem Polski w judo w kategorii ciężkiej - w 1967 roku. W 1980 roku wstąpił do "Solidarności", gdzie został jednym z liderów mazowieckich struktur w związku, był internowany od 13 grudnia 1981 roku do 27 marca następnego roku.

Od 1990 roku był wiceprzewodniczącym NSZZ "Solidarność" na Mazowszu, a później - aż do 1998 roku - kierował całym regionem związku. W 1997 roku w wyborach uzyskał w Warszawie mandat posła i wszedł do Sejmu z list Akcji Wyborczej Solidarność. Trzy lata później związał się ze Stronnictwem Konserwatywno-Ludowym. Bez powodzenia ubiegał się o mandat senatora. W 2002 roku wycofał się z bieżącej polityki i ponownie zatrudnił się na Uniwersytecie Warszawskim jako kierownik robót ślusarskich.

W nagraniu audycji portret Macieja Jankowskiego, byłego wiceprzewodniczącego NSZZ "Solidarność" na Mazowszu.

Data emisji: 25.08

Godzina emisji: 20.06

PR24


Zobacz więcej na temat: Solidarność Maciej Jankowski