X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bitwa Warszawska 1920 roku. Co o niej wiemy?

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 22:00
Bitwa Warszawska, chociaż rozegrała się 96 lat temu, ciągle budzi emocje. Przez historyków natomiast została uznana za jedną z najważniejszych bitew świata. O tym w reportażu Olgi Mickiewicz "Bitwa".
Audio
Rekonstrukcja bitwy 1920 roku
Rekonstrukcja bitwy 1920 rokuFoto: Stanislaw Tokarski/Shutterstock.com

Jedni mówią o niej "Bitwa Warszawska", chociaż nie toczyła się ona wcale w samej Warszawie. Inni używają sformułowania "Cud nad Wisłą", chociaż ta nazwa powstała po to, aby umniejszyć zasługi Józefa Piłsudskiego w sformułowaniu genialnego planu obrony.

Kontrowersji i ciekawostek jest więcej: czy faktycznie Józef Piłsudski odpowiada za powodzenie polskiej armii? Jak mało zabrakło, żeby plan obrony przedostał się w ręce żołnierzy Armii Czerwonej? Jaką rolę odegrało 2,5 tysiąca kobiet w szeregach polskiego wojska?

Bitwa Warszawska, chociaż rozegrała się 96 lat temu, ciągle budzi emocje. Przez historyków natomiast została uznana za jedną z najważniejszych bitew świata – to dzięki wygranej Polaków Armia Czerwona zatrzymała swój pochód na zachód Europy.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu była Małgorzata Kownacka.

Polskie Radio 24

---------------------

Data emisji: 18.08.2019

Godzina emisji: 20.06

Zobacz więcej na temat: reportaż

Czytaj także

W Radzyminie powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 10:46
Jest to wspólna inicjatywa władz Radzymina i mazowieckiego Urzędu marszałkowskiego. Placówka, zlokalizowana w pobliżu Cmentarza Żołnierzy 1920 roku, będzie oddziałem Muzeum Niepodległości. 
rozwiń zwiń