X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

[REPORTAŻ] Admirał Józef Unrug. Obrońca polskiego wybrzeża

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 21:49
W magazynie Studia Reportażu i Dokumentu przypomnienie postaci adm. gen. Józefa Unruga. W 2018 roku obchodziliśmy setną rocznicę powstania polskiej Marynarki Wojennej. Wśród jej oficerów, którzy odegrali szczególną rolę w naszej historii, był właśnie adm. Unrug.
Audio
  • 21.07.19 "Studio Reportażu i Dokumentu przedstawia"
Dowódca floty kontradmirał Józef Unrug podczas uroczystej mszy polowej 3.05.1934 roku
Dowódca floty kontradmirał Józef Unrug podczas uroczystej mszy polowej 3.05.1934 roku Foto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Adm. gen. Józef Unrug był dowódcą obrony polskiego wybrzeża w 1939 roku. Jego życzeniem było być pochowanym w ojczystej ziemi wraz z towarzyszami broni.

Izabela Patek, zafascynowana postacią polskiego bohatera, przygotowała wiosną 2018 roku audycję dokumentalną "Testament admirała", a w Polskim Radiu 24 opowiedziała dlaczego jego osoba zrobiła na niej tak ogromne wrażenie.

W magazynie również fragment reportażu Izabeli Patek, a także reportaż "Admirał i dziewczyna", który stworzyła Żanety Walentyn. Nie zabrakło również rozmowy z autorką materiału.

Audycję prowadziła Małgorzata Kownacka.

Polskie Radio 24/db

-------------------------------------

Data emisji: 21.07.2019

Godzina emisji: 20.06

Czytaj także

Historia na dziś. Henryk Dobrzański ps. "Hubal"

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 21:50
Oddział Henryka Dobrzańskiego był jedyną jednostką wojsk II Rzeczpospolitej, która nigdy się nie poddała. Kim był jego niezłomny, charyzmatyczny dowódca? Losom Hubala przyjrzeliśmy się w audycji "Historia na dziś". Gościem audycji był dr Patryk Pleskot (IPN).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jack Fairweather: opór i odwaga Witolda Pileckiego są niezwykle inspirujące

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 17:51
– Uważam, że ważne jest to, by zrozumieć motywację, i to, jakim człowiekiem był Witold Pilecki. (…) Historia rotmistrza to dla wielu osób bardzo trudny i mocny temat. Pilecki był jak blask światła w historii obozu – powiedział Jack Fairweather, brytyjski pisarz i dziennikarz, autor książki "The Volunteer – The True Story Of The Resistance Hero Who Infiltrated Auschwitz".
rozwiń zwiń