X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Żeby to uporządkować". Radiowy portret Anny Retmaniak

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 21:11
Jej "Portrety słowem malowane", przedstawiające aktorów i ludzi teatru, nieprzerwanie, od czterdziestu z górą lat na antenie Polskiego Radia zaskakiwały mądrością, prostotą spojrzenia, trafnością sądów i artystyczną prawdą.
Audio
  • 14.07.19 "Żeby to uporządkować" - reportaż Wojciecha Markiewicza
Anna Retmaniak
Anna RetmaniakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W międzyczasie tworzyła również autorskie programy: "Scena i ekran", "Spoza widowni", oraz bardzo pomysłowe i wzbogacające "Zderzenia". Z uznaniem mówili o niej Gustaw Holoubek, Kazimierz Dejmek, Zygmunt Hübner, Aleksander Bardini. Wszyscy doceniali u niej ciekawość ludzi i umiejętność stwarzania nastroju radiowych spotkań i rozmów.

Życie piękne i bogate w zdarzenia dla Pani Anny ma w sobie "zapomniany smak truskawek". To dzięki sile tradycji, miłości najbliższych: matki, męża i syna. Opublikowana przed laty jej książka o tym samym, metaforycznym tytule dotyka spraw ważnych, nie tylko dla samej autorki.

anna_retmaniak1200.jpg
Zmarła Anna Retmaniak, wybitna dziennikarka Polskiego Radia

Jej niezwykła kultura bycia, wyjątkowo ciepły, pięknie brzmiący głos oraz zaproszeni goście – legendy polskiego teatru składają się na kolejny, w 85-cio letniej historii Polskiego Radia,  interesujący rozdział "mówionej historii". "Źycie jest jak wzorzysty kobierzec: żeby w pełni oszacować jego desenie i wartość, trzeba rozwinąć go do końca"- mówi pani Anna.    

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Żeby to uporządkować" Wojciecha Markiewicza oraz rozmowy z jego autorem.

Audycję przygotował Jakub Tarka.

____________________ 

Data emisji: 14.07.2019

Godzina emisji: 20:06