X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Niezatarte ślady". 40. rocznica pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do ojczyzny

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 20:38
Mija 40. rocznica pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do ojczyzny, która trwała od 2 do 10 czerwca 1979 r. Pielgrzymki, która zdaniem historyków zapoczątkowała również rozpad systemu komunistycznego
Audio
  • 2.06.19 "Niezatarte ślady" - reportaż Joanny Bogusławskiej
I pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski. Przejazd Ojca Świętego z lotniska Okęcie
I pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Polski. Przejazd Ojca Świętego z lotniska Okęcie Foto: PAP/Jan Morek

Oprócz stolicy papież odwiedził wówczas także: Gniezno, Częstochowę, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Nową Hutę, Oświęcim i Nowy Targ.

To wówczas papież wypowiedział na Placu Zwycięstwa w Warszawie słynne słowa: "Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze Ziemi!... Tej Ziemi!".

W 40-lecie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski zapraszamy dio wyłuchania reportażu Joanny Bogusławskiej "Niezatarte ślady". 

Więcej w nagraniu.

Data emisji: 2.06

Godzina emisji: 20.06

PR24


Czytaj także

"Wsłuchiwać się w Papieża". Wielkie widowisko multimedialne w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 20:30
Archiwalne nagrania kazań papieża Jana Pawła II z 1979 roku oraz nowe aranżacje utworów historycznych i pieśni religijnych można było usłyszeć na warszawskim placu Piłsudskiego podczas wielkiego multimedialnego widowiska z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.
rozwiń zwiń