X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Był taki czas" - reportaż Doroty Bonieckiej-Górny

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 21:10
12 marca 2019 w wieku 100 lat zmarł Leopold Kozłowski-Kleinman nazywany "ostatnim klezmerem Galicji". Przypominamy reportaż, którego bohaterem jest ta nieszablonowa postać.
Audio
  • 28.04.19 22.04.19 "Był taki czas" - reportaż Doroty Bonieckiej-Górny
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjne Foto: Stockforlife/shutterstock.com

Leopold Kozłowski-Kleinman w czasie wojny stracił oboje rodziców i brata. Sam ledwo uszedł z życiem. Przeżył bezmiar strachu, poniżenia. Jak mówił, za każdym razem życie ratowała mu muzyka i dlatego wiernie jej służył. 

W obozie pracy w Kurowicach należał do obozowej orkiestry. Był ostatnim przedwojennym klezmerem i wiele lat występował ze swoim zespołem. 

- Z jednej strony mam dużą satysfakcję z tego co robię, natomiast ciągle odzywa się we mnie ten żal, nie wiem do kogo, (...) że tego nie dożyli moi rodzice: zobaczyć małego Poldka stojącego na estradzie i dyrygującego na wielkich scenach świata - mówił w reportażu jego bohater.

Audycję prowadził Jakub Tarka.

Data emisji: 28.04.2019

Godzina emisji: 20.06

PR24

Zobacz więcej na temat: POLSKA reportaż