X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Czas zjednoczenia". Reportaż Olgi Mickiewicz

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 21:30
10 kwietnia 2010 roku w katastrofie rządowego samolotu Tu-154 w Smoleńsku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Reportaż Olgi Mickiewicz to historia żałoby Polaków po tej tragedii.
Audio
  • 14.04.2019 "Czas zjednoczenia". Reportaż Olgi Mickiewicz
Wrak tupolewa Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem
Wrak tupolewa Tu-154M, który rozbił się pod SmoleńskiemFoto: Włodzimierz Pac/Polskie Radio

10 kwietnia 2010 roku wiadomość o katastrofie rządowego samolotu i śmierci wszystkich osób znajdujących się na jego pokładzie była szokiem.

Na krótki czas zakończyły się wtedy spory polityczne, a życie codzienne uległo zawieszeniu. Reportażyści Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia rozmawiali wtedy z ludźmi, przeżywającymi tę tragedię na ulicach, w kościołach czy pod Sejmem. Jak wspominają ten dzień Polacy? Audycja Olgi Mickiewicz to kolaż wypowiedzi Polaków na temat przeżywania żałoby i wspomnień o ofiarach katastrofy z 10 kwietnia.

Audycję prowadził Jakub Tarka.

Polskie Radio 24

---------------------------

Data emisji: 14.04.19

Godzina emisji: 20.06

Czytaj także

Kto podzielił Polaków po katastrofie smoleńskiej?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 12:30
Socjolog, prof. Henryk Domański podkreśla, że tragedia, jaka wydarzyła się w Smoleńsku pogłębiła istniejący już wówczas podział w polskim społeczeństwie. - Ten podział nie dotyczył tylko różnic politycznych miedzy zwolennikami PiS i Platformy, ale też różnic światopoglądowych i ogólnie pojętej polityki - mówi socjolog.
rozwiń zwiń