X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Reportaż "Poza czasem" wspomnieniem Danuty Szaflarskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 21:30
W audycji "Studio Reportażu i Dokumentu Przedstawia" zapraszamy do wysłuchania reportażu "Poza czasem" autorstwa Olgi Mickiewicz i Beaty Kwiatkowskiej. Poświęcony on został Danucie Szaflarskiej, zmarłej przed dwoma laty wybitnej aktorce filmowej i teatralnej.
Audio
  • 24.02.19 „Studio Reportażu i Dokumentu Przedstawia”
Danuta Szaflarska. Kadr z filmu Inny świat w reż. Doroty Kędzierzawskiej
Danuta Szaflarska. Kadr z filmu "Inny świat" w reż. Doroty KędzierzawskiejFoto: mat. promocyjne

Swoją karierę Danuta Szaflarska rozpoczęła we wrześniu 1939 roku, a zakończyła w listopadzie 2016 roku, w wieku 101 lat. 19 lutego minęła 2. rocznica śmierci najdłużej pracującej i żyjącej polskiej aktorki.

"Najtrudniejsze dla kobiety jest, jak kończy trzydzieści lat, bo wtedy wie, że opuszcza młodość. Tak stało się ze mną. A potem to już była tylko zabawa!" – mówiła Danuta Szaflarska o upływie czasu. Ta wybitna aktorka przeżyła 102 lata, niemal do końca będąc aktywną zawodowo.

Miała ogromne doświadczenie, szczególny szacunek do swojej pracy i do ludzi, którzy ją otaczali. Każde nowe wyzwanie zawodowe traktowała jednak jak debiut. Szła przez życie z "uśmiechniętymi" oczami, góralskim charakterem, rewelacyjną pamięcią. Jakby była młodą dziewczyną.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Poza czasem" oraz fragmentu wywiadu z Danutą Szaflarską. Nie zabrakło również przypomnienia najważniejszych ról i nagród, które artystka otrzymała w czasie swojej wieloletniej kariery i rozmowy z Olgą Mickiewicz, jedną z autorek reportażu.

Audycję "Studio Reportażu i Dokumentu przedstawia" prowadził Jakub Tarka.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------------

Data emisji: 24.02.2019

Godzina emisji: 20.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reportaż "Anioł z Podkarpacia" wyróżniony nagrodą specjalną KRRiT

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 21:10
W audycji "Studio Reportażu i Dokumentu przedstawia" zapraszamy do wysłuchania reportażu Adama Bogoryja-Zakrzewskiego "Anioł z Podkarpacia". Praca została zgłoszona przez Polskie Radio 24 i wyróżniona podczas Gali Polskich Reportażystów 2018 nagrodą specjalną KRRiT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie w rodzinach wielodzietnych

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 21:37
W "Społecznym Magazynie Reportażystów" zaprezentowaliśmy reportaż Joanny Bogusławskiej "Dzielić miłość". Był on przyczynkiem do rozmowy o funkcjonowaniu rodzin wielodzietnych.
rozwiń zwiń