X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

„Wpisywanie 13 grudnia w konflikt polityczny to nadużycie”

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 11:41
– Jestem przeciwnikiem wykorzystywania rocznicy wprowadzenia stanu wojennego do bieżących celów politycznych – mówił w Polskim Radiu 24 Roman Mańka z magazynu „Ambasador”. Dziś Komitet Obrony Demokracji organizuje w kilkudziesięciu miastach Polski manifestacje pod hasłem „Strajk Obywatelski”, w Warszawie zaplanowano także marsz „Stop dewastacji Polski”.
Audio
  • 13.12.16 Roman Mańka: wpisywanie 13 grudnia w konflikt polityczny to nadużycie
Roman Mańkafot.PR24MS
Roman Mańka/fot.PR24/MS

Jak oceniał na naszej antenie Roman Mańka, kolejne rocznice wprowadzenia stanu wojennego powinny odnosić się wyłącznie do przeszłości, do wydarzeń z lat 1981-1983. – Nie należy zmieniać pierwotnego, właściwego znaczenia historycznego stanu wojennego. 13 grudnia powinien być elementem nauki w szkołach, a nie częścią sporu politycznego – komentował publicysta. – Wpisywanie tej daty w bieżący konflikt jest błędem i nadużyciem – dodawał gość Polskiego Radia 24.

Roman Mańka wskazywał, że odwoływanie się dziś przez opozycję do stanu wojennego, jako stanu zagrożenia dla państwa, jest nieadekwatnym działaniem. – Władza Prawa i Sprawiedliwości, nie zapominając o tym, co złego wydarzyło się m.in. w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, mieści się w ramach demokracji. Nie ma mowy o totalitaryzmie – mówił publicysta.

Gość Polskiego Radia 24 komentował także zapowiedź odebrania stopni generalskich Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi. Taki scenariusz zapowiedział minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz.

– Wojciech Jaruzelski ma bardzo wielu przeciwników, którzy krytykują jego nadużycia; sam stan wojenny był błędem. Ma on jednak również swoich obrońców, którzy pamiętają jego udział w II wojnie światowej. Degradowanie kogoś na zasadzie zemsty politycznej nie jest dobre. Osądzeniem Wojciecha Jaruzelskiego powinni zająć się przede wszystkim historycy – podkreślał Roman Mańka.

Więcej w całej rozmowie.

Polskie Radio 24/mp

_____________________

Data emisji: 13.12.16

Godzina emisji: 11.15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kornel Morawiecki o protestach 13 grudnia: moim kolegom odebrało polityczny rozum

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 08:55
Na 13 grudnia opozycja zapowiada protest przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości. - Takie rzeczy nie powinny się dziać. To jest atak na demokrację, na uznane reguły gry, które polegają na tym, że godzimy się na rządy – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Kornel Morawiecki, poseł niezrzeszony, b. działacz opozycji antykomunistycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Kazimierz Kik: w Polsce nie ma opozycji

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 11:48
– Opozycja tropi w PiS "Piotrowiczów", a sama ma w swoich szeregach osoby wywodzące się z PZPR. To pomieszanie z poplątaniem – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik. Politolog na naszej antenie komentował również m.in. sprawę organizowania przez opozycję antyrządowych demonstracji 13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Święcicki: będę się solidaryzował z manifestacją opozycji

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 08:46
– Jeżeli w tej demonstracji będą brały udział osoby, które siedziały w więzieniach i walczyły za wolną Polskę, będę się z nimi solidaryzował – mówił w Rozmowie Poranka Marcin Święcicki, poseł PO. Na wtorek 13 grudnia opozycja zaplanowała manifestację pod hasłem "Stop dewastacji Polski".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Naimski: KOD wybiera symbolikę PZPR

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 08:02
– Marsz KOD rusza sprzed byłej siedziby Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. To jest symboliczne – mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Naimski, sekretarz stanu w kancelarii premiera, opozycjonista w czasach PRL. Gość Rozmowy Poranka wspominał 13 grudnia 1981 roku, a także odniósł się do dzisiejszych podziałów społeczno-politycznych.
rozwiń zwiń