X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Paweł Ukielski o pamięci wokół Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 12:02
- Wspólnota zbudowana wokół pamięci o Powstaniu Warszawskim jest niezwykle trwała i dość odporna na jakiekolwiek próby jej rozbijania – powiedział w Polskim Radiu 24 historyk, politolog Paweł Ukielski. Gość odniósł się także do świadomości historycznej młodych Polaków.
Audio
  • 01.08.16 Paweł Ukielski: na początku nowego wieku Polacy zaczęli sobie zdawać sprawę, że społeczeństwo oparte tylko na indywidualnych dążeniach materialnych nie jest społeczeństwem pełnym
Paweł Ukielski
Paweł UkielskiFoto: PR24/TB

Jak podkreślił Paweł Ukielski, „syrena, która od lat wyje o godz. 17 powoduje, że ludzie się zatrzymują i przez chwilę wszyscy są zjednoczeni”. - Na tę minutę zatrzymują się nawet ci, którzy nie uczestniczą szczególnie aktywnie w obchodach – podkreślił.

Gość zwrócił także uwagę, że syrena od lat „odzywa się nie tylko w Warszawie, ale w innych miastach Polski”. - To pokazuje, że wspólnota zbudowana wokół pamięci o powstaniu jest niezwykle trwała i dość odporna na jakiekolwiek próby jej rozbijania – podkreślił Ukielski.

Odniósł się także do „zmiany, która od kilkunastu lat następuje w świadomości polskiej młodzieży”. - Po dekadzie lat 90 w sposób zrozumiały wahadło zmieniło kierunek i historia nie była aż tak istotna. Wmawiano wówczas młodym ludziom, że młodzi nie interesują się historią – podkreślił Ukielski.

- Przełom nastąpił na początku nowego wieku. Powstał IPN, parę lat później Muzeum Powstania Warszawskiego. Polacy zaczęli sobie zdawać sprawę, że społeczeństwo oparte tylko na indywidualnych dążeniach materialnych nie jest społeczeństwem pełnym i że potrzeba fundamentu, na którym można budować przyszłość – zaznaczył.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Mateusz Drozda.

Polskie Radio 24/pr

Data audycji: 01.08.16

Godzina audycji: 11:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obchody rocznicy Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 15:34
W historii Polski nie brakuje wielu ważnych wydarzeń o podniosłym charakterze. Dramatyczne czasy II wojny światowej są nieodłącznie związane z Powstaniem Warszawskim. Po siedemdziesięciu latach od tego niepodległościowego zrywu, pamięć o wydarzeniu nie przemija.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artystyczno-kulturalne obchody Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 12:16
Z okazji obchodów 72 rocznicy Powstania Warszawskiego w Warszawie odbędą się wystawy, koncerty, a także przejazd rolkarzy śladami walk powstańczych. O obchodach, które będą trwały do 2 października mówili w Polskim Radiu 24 Michał Machowski, manager projektu Powstańczy Nightskating Warszawa i Karol Mazur z Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marsz Pamięci Ofiar Cywilnych Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 14:04
W piątek, 5 sierpnia mieszkańcy Warszawy zgromadzą się przy Skwerze Pamięci, a następnie przejdą ulicami Woli w kierunku cmentarza Powstańców Warszawy. O drugim Marszu Pamięci Ofiar Cywilnych Powstania Warszawskiego mówił w Magazynie Samorządowym Zbigniew Osiński (Muzeum Powstania Warszawskiego).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reportaż: Jędrek, żołnierz Powstania

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 22:04
Wspomnienie o jednym z najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obchody 73. rocznicy powstania warszawskiego. Akcja „Wolność łączy”

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 19:46
Muzeum Powstania Warszawskiego od wielu lat podejmuje inicjatywy, które mają rozpowszechniać i kontynuować wartości powstańcze. Obchody 73. rocznicy Powstania Warszawskiego organizowane są pod hasłem „Wolność łączy”.  Taki tytuł nosi też akcja społeczna, która odbędzie się we wtorek, 1 sierpnia w 360 miejscach pamięci na terenie stolicy. Przygotowania do uroczystości upamiętniających powstanie warszawskie relacjonowała w Polskim Radiu 24 Małgorzata Głogowska.
rozwiń zwiń