X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Violetta Bielecka: w prawdziwej sztuce musi być zawarta prawda

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2017 14:01
– Jest we mnie pasja działania, a zamierzony cel zawsze osiągam – mówi o sobie prof. Violetta Bielecka. Dyrygent, dyrektor Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, pedagog była gościem audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu. Uznana na świecie chórmistrzyni opowiadała o swoich pierwszych krokach na drodze muzycznej, rozwoju kariery i sukcesach w dyrygenturze chóralnej.
Audio
  • 29.01.17 Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu. Gość: prof. Violetta Bielecka
Violetta Bielecka, Dyrygentka i kierownik artystyczny Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiejfot.wikipedia.org
Violetta Bielecka, Dyrygentka i kierownik artystyczny Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej/fot.wikipedia.org

Violetta Bielecka przygodę z chórami rozpoczęła w szkole muzycznej oraz technikum w Białymstoku. 

– Tamte chóry były o głosach równych, a mnie zawsze pociągał w brzmieniu chór mieszany, dlatego reaktywowałam Akademicki Chór Politechniki Białostockiej. Czasem jednak trzeba z czymś się rozstać, by zdobywać dalsze doświadczenie, więc założyłam Białostocki Chór Kameralny Cantica Cantamus i zostałam przy nim prezesem stowarzyszenia. Wtedy byłam już pewna, że to jest moje powołanie – podkreślał gość Mai Kluczyńskiej.  

Violetta Bielecka prowadzi bogatą działalność koncertową w kraju i za granicą. Koncertowała m.in. w Niemczech, Włoszech, Rumunii, Mołdawii, Francji, na Ukrainie, Białorusi i Łotwie. Chóry prowadzone przez nią zdobyły wiele nagród i wyróżnień. Jej kluczem do sukcesu jest, jak sama mówi, szacunek do drugiego człowieka.

– By utrzymać zespół jak najdłużej przy sobie, trzeba być dobrym człowiekiem i szanować innych. Należy rozumieć ich potrzeby nie tylko wokalne i artystyczne, lecz czasami być doradcą, terapeutą, przyjacielem, a nawet matką. Skupiam wokół siebie wspaniałych młodych ludzi i fenomenalnych śpiewaków. To dzięki mojej osobowości zespół chóralny Filharmonii Podlaskiej ma dużą siłę i żywotność – powiedziała Violetta Bielecka.

Całość rozmowy do odsłuchania w nagraniu.

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/dds

--------------------------- 

Data emisji: 29.01.2017

Godzina emisji: 13.15


Czytaj także

Kobiety Sukcesu: Grażyna Auguścik, wokalistka jazzowa

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 14:10
Od 29 lat mieszka w Ameryce. Dyplom ukończenia studiów odebrała z rąk Phila Collinsa i Ala Jarreau. Jej niezwykły głos, znany i doceniany w światowym jazzie, pojawił się na kilkudziesięciu płytach. – Muzyka jest dla mnie terapią, pożywką dla duszy i serca – mówiła w audycji Kobiety Sukcesu Grażyna Auguścik, wokalistka i kompozytorka.
rozwiń zwiń