X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceminister edukacji: musi nastąpić wzrost liczby etatów nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 17:01
– Mamy z jednej strony nauczycieli, którzy odchodzą na emeryturę, świadczenia, ale mamy też wzrost liczby etatów. Na przełomie października i listopada będziemy mieć pełną informację o zatrudnieniu nauczycieli – mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister edukacji Maciej Kopeć. Wcześniej minister Anna Zalewska informowała, że przekształcenia szkół wygenerują ok. 10 tys. miejsc pracy.
Audio
  • 05.09.2017 Wiceminister edukacji Maciej Kopeć o reformie szkolnictwa.

Jak podkreślał gość, dane którymi posługuje się MEN „pokazują szeroki ruch służbowy”. – Wielkość tego ruchu pokazuje skala ofert pracy, która przewinęła się przez platformy internetowe, prowadzone przez kuratorów oświaty. Pojawiło się na nich 50 tys. ofert. Trzeba pamiętać, że przez 8 lat rządów PO 5 tys. nauczycieli straciło pracę, przede wszystkim z racji niżu demograficznego – wskazywał. 

Maciej Kopeć odpowiedział również na pytanie słuchacza Polskiego Radia 24 o fake newsy, dotyczące reformy edukacji i „partyjnej listy lektur”. – W przypadku lektur mamy do czynienia z pewnym kanonem, tym, co młody człowiek powinien przeczytać i on nie ulega gigantycznym zmianom. Zmieniają się pewne utwory, ale są oczywiście takie, które będą zawsze. Może być różnica, czy coś jest lekturą uzupełniającą, czy jest na poziomie podstawowym, czy rozszerzonym – wyjaśniał.

Gość mówił także o przekształcaniu szkół zawodowych. Podkreślił, że w 2019 roku powstanie 5-letnie technikum i dwustopniowa szkoła branżowa. – Będzie większy związek, jeśli chodzi o pracodawcę i szkołę. Szkoła branżowa ma być bardziej związana z rynkiem pracy, oczekiwaniami pracodawców i realiami życia gospodarczego. Takie są oczekiwania, by szybko móc pozyskać absolwenta, który będzie zdolny do podjęcia pracy – przekonywał.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach. 

Polskie Radio 24/ip

Rozmowa PR24 Adriana Klarenbacha - wszystkie audycje

___________________

Data emisji: 05.09.2017

Godzina emisji: 16:15


Czytaj także

"Szczególną rolę ma nauczyciel". Nowa lista lektur szkolnych

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 10:01
Pieśni i piosenki patriotyczne, fraszki Jana Sztaudyngera i aforyzmy Stanisława Jerzego Leca - takie m.in. teksty dodano do listy lektur w 8-letniej szkole podstawowej. Na liście są też pozycje, które dotąd nie były w szkołach obowiązkowo omawiane. O nowej liście lektur szkolnych dyskutowali w Debacie Poranka Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna), dr Krzysztof Mazur (Klub Jagielloński) i dr hab. Maciej Urbanowski (Uniwersytet Jagielloński).
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Wprowadzenie reformy oświaty nie uchroni nas od chaosu przed wyborami samorządowymi w 2018 roku”

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 12:33
- Większość dyrektorów i nauczycieli opowiada się za reformą edukacji i twierdzi, że jest ona faktycznie słuszna i potrzebna, ale jest za szybko wprowadzana. Nie jest więc tak, że nauczyciele są zupełnie jej przeciwni – powiedział w programie Punkt Widzenia dziennikarz Faktu Michał Wróblewski. O protestach nauczycieli mówiła także Anna Wittenberg (Dziennik. Gazeta Prawna).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nauczycielami dyplomowanym powinni zostawać jedynie najlepsi

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 12:35
– Nauczyciele to podstawa dobrej reformy – przekonuje dr Stanisław Kowal ze Studium Kształcenia Nauczycieli Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczęło wdrażanie reformy edukacji. W dyskusji wiele mówi się o sytuacji uczniów, niewiele jednak o nauczycielach. Sytuacja tej grupy zawodowej była tematem rozmowy w Polskim Radiu 24. Gościem był również dr Rafał Bodarski z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Dnia: spór o kształt edukacji w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2017 18:01
Lider Nowoczesnej Ryszard Petru powiedział, że "po reformie edukacji powstanie nowa odmiana człowieka – homo pisus", gdyż "PiS hoduje sobie zupełnie nowych żołnierzy, którzy mają stać na straży ideologii prawicowej, PiS i prawicowego światopoglądu". O reformie edukacji i jej krytyce ze strony opozycji rozmawiali w Debacie Dnia Piotr Semka (Do Rzeczy) i Artur Celiński (Res Publica).
rozwiń zwiń