X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Trump w Polsce. "Koncepcja mocnego gospodarczego wsparcia"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 21:00
Donald Trump odwiedził Warszawę i wziął udział w szczycie państw Trójmorza. Później udał się do Hamburga, by uczestniczyć w spotkaniu krajów G20, gdzie rozmawiał m.in. z Władimirem Putinem. O europejskiej wizycie prezydenta USA mówił w audycji Światowa Szachownica prof. Piotr Grochmalski, analityk Akademii Sztuki Wojennej.
Audio
  • 12.07.2017 Prof. Piotr Grochmalski, analityk Akademii Sztuki Wojennej o roli USA w Europie.
Prezydent USA Donald Trump
Prezydent USA Donald TrumpFoto: flickr/Gage Skidmore/CC-BY-SA

W ocenie gościa, strategia, jaką przyjął Trump to mocne wejście w stylu reaganowskim. – To, co zaproponował, co jest zasadniczą zmianą w makroskali, to zmiana charakteru prowadzonych rozmów gospodarczych. Zmiana z formuł szerokich, umów, w których USA uczestniczą, w relacje dwustronne – wyjaśniał. Wskazywał, że kluczowym rozdaniem była formuła rozmów dwustronnych z Chinami. – USA wycofały się z wielkich projektów na rzecz dla nich korzystnego schematu. Trump jest dobry w dyplomatycznych i gospodarczych grach i ten deal z Chinami jest kosztem Rosji – mówił.

Prof. Grochmalski wizytę Donalda Trumpa w Polsce podsumował słowami "Polska w G20". – Polska wchodzi do grona potęg gospodarczych. Trump przywiózł do Polski koncepcję mocnego gospodarczego wsparcia. Ten projekt jest projektem modernizacji obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, przełamania przekleństwa traktowania tej przestrzeni jako peryferii – podsumował.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Paweł Lekki.

Polskie Radio 24/ip

_____________________

Światowa Szachownica w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 12.07.2017

Godzina emisji: 20:35


Czytaj także

Podsumowanie Dnia: Znaczenie wizyty Donalda Trumpa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 22:03
Wizyta prezydenta USA w Polsce i podpisanie memorandum na zakup systemu Patriot. To najważniejsze tematy, o których mówili goście Podsumowania Dnia w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Borys Budka (PO): USA kochają Polskę, ale wybiórczo

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 08:21
– Ameryka uwielbia Polskę, Ameryka kocha Polaków – mówił na wstępie swojego przemówienia na pl. Krasińskich w Warszawie Donald Trump. – Stany Zjednoczone kochają nasz kraj, ale wybiórczo – w ten sposób słowa prezydenta USA w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka komentował Borys Budka, poseł Platformy Obywatelskiej, były minister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gaz z USA popłynie do Polski? Komentarz ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 10:43
Gośćmi Rządów Pieniądza byli dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa), Olaf Wojak (Centrum im. Adama Smitha) i Mariusz Pawlak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców). Eksperci w Polskim Radiu 24 mówili m.in. o tym, czy amerykański gaz może być alternatywą dla surowca z Rosji, a także, czy może on realnie wpłynąć na dywersyfikację rynku gazu w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po wizycie Donalda Trumpa. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 13:55
Donald Trump w Warszawie rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą, spotkał się z przywódcami państw Trójmorza, a także wygłosił pierwsze w Europie, publiczne przemówienie. W Polskim Radiu 24 o wizycie prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce mówili Bożena Nowicka-McLees z Uniwersytetu Loyola w Chicago, Łukasz Polinceusz z Fundacji Pułaskiego, Karol Gac z „Do Rzeczy” oraz dr Marcin Grabowski - Instytut Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po wizycie prezydenta USA. „Wygrała Polska”

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 13:03
Nawiązanie do polskiej historii, apel o obronę cywilizacji i krytyka Rosji - to główne wątki przemówienia Donalda Trumpa w Warszawie. Wystąpienie amerykańskiego prezydenta na placu Krasińskich przy pomniku Powstania Warszawskiego było ostatnim punktem jego wizyty w Polsce. W Polskim Radiu 24 komentowali je Zbigniew Lazar (ekspert ds. reputacji) i Andrzej Pomarański (politolog, ekspert ds. wizerunku).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemówienie Trumpa. "Duży krok na drodze ewolucji"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2017 13:00
Jakie mogą być długoterminowe skutki wizyty Donalda Trumpa w Polsce. O tym w rozmowie z Ianem Brzezińskim, ekspertem ds. bezpieczeństwa międzynarodowego Atlantic Council rozmawiała Magdalena Skajewska.
rozwiń zwiń