X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szkolnictwo zawodowe - drugi filar reformy edukacji

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 14:59
Wobec sporów wokół gimnazjów i liceów o reformie szkolnictwa zawodowego mówi się niewiele. Szczególnie, gdy coraz bardziej widoczne staje się niedopasowanie pracowników do potrzeb rynku pracy. O przywróceniu kształcenia dualnego mówiła w audycji Gospodarczy Temat Dnia Jolanta Kosakowska ze Związku Rzemiosła Polskiego.
Audio
Nowe wyzwania przed kształceniem zawodowym; Foto: Glow ImagesEast News
Nowe wyzwania przed kształceniem zawodowym; Foto: Glow Images/East News

Rozmówczyni Polskiego Radia 24 mówiła o tym, w jakim tempie prowadzone jest wdrażanie zmian w szkolnictwie zawodowym. – Dzieje się to zbyt wolno dla przedsiębiorców, a zbyt szybko dla nauczycieli. Godzenie tych dwóch racji to jak łączenie wody z ogniem. Pracodawcy widzą pewne niedoskonałości systemu, który dotąd funkcjonował. Postęp technologiczny i rozwój gospodarczy następują szybko i nieoczekiwanie, więc stworzenie systemu edukacji, który by natychmiast reagował na potrzeby rynku pracy jest bardzo trudnym zadaniem – powiedziała Jolanta Kosakowska.

Według Kosakowskiej problemy ze szkolnictwem zawodowym pogłębiały się przez lata. - Przez całe lata deprecjacji kształcenia zawodowego dobrzy nauczyciele, którzy np. prowadzili pracownie w szkołach, odeszli. Widać to też w środowisku akademickim, gdzie kierunki branżowe nie cieszą się uznaniem. Ta sytuacja narastała przez wiele lat – stwierdziła rozmówczyni Polskiego Radia 24.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Anna Grabowska.

Polskie Radio 24/kk

_____________________

Data emisji: 10.02.2017

Godzina emisji: 13:43