X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Początek sezonu w górach. TOPR apeluje o rozwagę

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 13:32
Turyści w górach giną najczęściej przez brawurę. Ratownicy TOPR apelują o zdrowy rozsądek na szlakach.
Audio
  • 09.12.2016 TOPR przed sezonem. Relacja Lucjana Olszówki
Numer ratunkowy w górach to 601 100 300. Goprowcy namawiają także do pobrania z ich strony darmowej aplikacji, która może uratować życie
Numer ratunkowy w górach to 601 100 300. Goprowcy namawiają także do pobrania z ich strony darmowej aplikacji, która może uratować życieFoto: GOPR/materiały prasowe

Od początku roku śmierć w górach poniosło 21 osób, o 8 więcej niż poprzedniej zimy.

Naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Jan Krzysztof wymienia główne przyczyny wypadków w górach. – Dwie trzecie wypadków śmiertelnych to upadki z wysokości. Inne przyczyny zgonów to zachorowania, a także lawiny i rażenia piorunem – powiedział Polskiemu Radiu 24 Jan Krzysztof.

Ratownicy TOPR informują, że interweniowali w ostatnich tygodniach ponad 700 razy, mimo że sezon na dobre jeszcze się nie zaczął.

– Przecenianie własnych umiejętności i podejmowanie nadmiernego ryzyka to podstawowe problemy. Turyści na szlakach mają coraz lepsze wyposażenie, ale brakuje im czasem umiejętności – mówił ratownik koordynujący pracę TOPR.

Jan Krzysztof, naczelnik TOPR "Turyści na szlakach mają coraz lepsze wyposażenie, ale brakuje im czasem umiejętności".

Naczelnik TOPR apelował o rozwagę na szlakach i zachęcał do sprawdzania strony internetowej TOPR. Można znaleźć tam aktualne informacje o pogodzie i ostrzeżenia dotyczące zagrożenia lawinowego.

Materiał przygotował Lucjan Olszówka.

Polskie Radio 24/kk

_____________________________________

 Data emisji: 09.12.2016

Godzina emisji: 06.09

Czytaj także

Góry – piękne i groźne

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2015 14:59
Miłość do wędrówek i wspinaczek górskich oraz zjazdów narciarskich niestety łączy się z dużym niebezpieczeństwem. Można zgubić drogę, spowodować lawinę lub zamarznąć na śmierć. – Góry to taka pasja, dla której ludzie często ryzykują życie – mówił Marek Brzeziński, korespondent Polskiego Radia w Paryżu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polisa ubezpieczeniowa podstawą planowania urlopu

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 18:02
Koniec grudnia i początek stycznia sprzyja świąteczno-noworocznym wyjazdom urlopowym. Dla wielu osób ich celem są góry. Jednak planując taki wypoczynek warto pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym. O jego znaczeniu i zaletach mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena Kajzer, specjalista ds. turystyki z portalu wakacyjnapolisa.pl
rozwiń zwiń

Czytaj także

Technologie, które mogą uratować życie

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 15:04
W dniach 29-30 listopada odbyła się VI Ekspercka Konferencja Fundacji ITAKA, podczas której prelegenci zaprezentowali swoje doświadczenia w wykorzystaniu najnowszych technologii w poszukiwaniu zaginionych dzieci i osób dorosłych. O wynalazkach, które mogą uratować życie i wnioskach z konferencji, mówiła w Polskim Radiu 24 Izabela Świergiel z Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych ITAKA.
rozwiń zwiń