X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Światowa Szachownica: Między Rosją, Chinami a muzułmańskim południem

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 08:00
Kazachstan, Kirgistan, Uzbekistan, Tadżykistan i Turkmenistan. To państwa, które uzyskały niepodległość po rozpadzie Związku Radzieckiego. W jakim położeniu znajdują się one po 25 latach suwerenności? O tym w Światowej Szachownicy mówił Wojciech Górecki z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Audio
  • 26.10.16 Światowa Szachownica: Azjatyckie "Stany"
Zdjęcie ilustracyjnefot.wikipedia.org
Zdjęcie ilustracyjne/fot.wikipedia.org

Jak wskazywał na naszej antenie Wojciech Górecki, dziś kraje regionu muszą walczyć o swoją pozycję. – To państwa, które są "terenem przejściowym" pomiędzy Rosją, Chinami a muzułmańskim południem [Afganistanem i Pakistanem – przyp. red.] – wyjaśniał gość Polskiego Radia 24. Ekspert zaznaczył przy tym, że o Kazachstanie, Kirgistanie, Uzbekistanie, Tadżykistanie i Turkmenistanie trudno mówić w kontekście jednolitego regionu politycznego.

– O tych krajach można mówić jako o regionie geograficznym. Aby rozmawiać o regionie w ściślejszym znaczeniu, państwa leżące obok siebie muszą mieć jakąś wspólnotę – tłumaczył Wojciech Górecki. – Tymczasem, tutaj mamy do czynienia ze sprzecznymi interesami gospodarczymi. W zasadzie jedynym spoiwem jest popularność języka rosyjskiego w tych krajach – stwierdził ekspert z OSW.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem programu był Grzegorz Ślubowski.

Polskie Radio 24/mp/tj

_____________________

Data emisji: 26.10.16

Godzina emisji: 21.33


Czytaj także

Indie i Chiny we współczesnej geopolityce

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 21:43
Indie odwiedza amerykański sekretarz stanu John Kerry. Wizytę w Chinach i Laosie rozpocznie prezydent USA Barack Obama. Obie te wizyty to sygnał, że Azja staje się ważnym elementem polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych. O stosunkach amerykańsko-azjatyckich mówił w audycji Świat w Powiększeniu prof. dr hab. Adam Burakowski (Instytut Studiów Politycznych PAN).
rozwiń zwiń