X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

24 Pytania: Barbara Dolniak o wizycie Komisji Weneckiej

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2016 08:22
Do Warszawy przybywa dziś z dwudniową wizytą delegacja Komisji Weneckiej, organu doradczego Rady Europy. Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, ocenił że „przyjazd Komisji jest bez znaczenia”. Sprawę w Rozmowie Poranka Polskiego Radia 24 komentowała wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak, posłanka Nowoczesnej.
Audio
  • 12.09.16 24 Pytania: Barbara Dolniak o wizycie Komisji Weneckiej
Barbara Dolniak, wicemarszałek Sejmu, Nowoczesnafot.PR24MS
Barbara Dolniak, wicemarszałek Sejmu, Nowoczesna/fot.PR24/MS

Jak komentowała na naszej antenie Barbara Dolniak, dialog na linii rząd-Komisja Wenecka nie przynosi dotychczas oczekiwanych skutków. – Były rozmowy, a nowa ustawa o Trybunale Konstytucyjnym i tak zawiera zapisy uznane za niekonstytucyjnie – wskazywała gość Polskiego Radia 24.

Zdaniem wicemarszałek Sejmu, działania Prawa i Sprawiedliwości w kwestii konfliktu wokół TK nie prowadzą do rozwiązania sporu. – Rządzący nie tylko niszczą system prawny w Polsce, ale również podważają autorytet Trybunału Konstytucyjnego i całego wymiaru sprawiedliwości – oceniała Barbara Dolniak. – Opozycja od dawna wskazywała na błędy popełnianie przez PiS przy tworzeniu ustawy o TK – podkreślała polityk Nowoczesnej.

Więcej tematów i komentarzy w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji 24 Pytania był Piotr Wąż.

Polskie Radio 24

___________________

Data emisji: 12.09.16

Godzina emisji: 7.35


Czytaj także

Mariusz Staniszewski o działaniach Komisji Weneckiej

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 12:15
Komisja Wenecka ma przyjąć na piątkowej sesji plenarnej opinię na temat nowelizacji ustawy o policji, zmieniającej zasady inwigilacji. Komisja zajmie się też kwestią funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentował Mariusz Staniszewski, zastępca red. naczelnego tygodnika „Wprost”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE czeka na odpowiedź Polski ws. raportu praworządności

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 14:27
Komisja Europejska oczekuje na odpowiedź polskiego rządu na raport dotyczący stanu praworządności w Polsce. Premier Szydło zapowiedziała, że odpowiedź zostanie wysłana „w stosownym czasie”. O relacjach rządu polskiego z Komisją Europejską rozmawiali podczas Debaty Dnia publicyści Eliza Olczyk i Wiesław Dębski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula Pasławska (PSL) o sporze wokół TK

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 16:44
PSL jako jedyna formacja opozycyjna, nie skrytykowała powołanego przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego zespołu mającego zweryfikować opinię Komisji Weneckiej. - Jesteśmy partią konsensusu i partią, która szuka porozumienia w sprawach ważnych dla Polski – mówiła w Rozmowie politycznej Urszula Pasławska z PSL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Rabiej (Nowoczesna) o projekcie ustawy o TK

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 16:57
- Wszystkie działania i prace nad ustawą o TK nie miały służyć osiągnięciu kompromisu. Był to pewien rodzaj działań dymnych przed szczytem NATO, które miały uspokoić Brukselę i Amerykanów, że coś pozytywnego w kwestii ustawy się dzieje – powiedział w Rozmowie Politycznej Paweł Rabiej z Nowoczesnej.
rozwiń zwiń