X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wizyta szefa NATO w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 19:11
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg odbywa dwudniową wizytę w Warszawie przed lipcowym szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego. O znaczeniu wizyty i relacjach Polska-NATO-Rosja-Ukraina mówili w Debacie Dnia Agata Diduszko (Krytyka Polityczna) i Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy).
Audio
  • 30.05.16 Wojciech Wybranowski: „NATO nie powinno cofać się ani o krok jeśli chodzi o kwestie sankcji i restrykcji wobec Rosji dopóki ta nie opuści terenów zajmowanych na Ukaranie (…)”.
Jens Stoltenberg
Jens Stoltenberg Foto: EAST NEWS

Przed lipcowym szczytem NATO w Warszawie, jedną z problematycznych kwestii jest ewentualne spotkanie przedstawicieli Sojuszu Północnoatlantyckiego z Władimirem Putinem, prezydentem Rosji. Część Polaków protestuje przeciwko takiemu spotkaniu ze względu na sytuację na Ukrainie. 

– Wiele krajów z Rosją łączą stosunki biznesowe, dlatego podchodzą one do uchylenia sankcji i nawiązania z nią z powrotem relacji, bez załatwienia sprawy ukraińskiej, w sposób bardziej otwarty. A nie powinniśmy tak robić, bo Władimir Putin się nie cofnął. Wojna na Ukrainie trwa w najlepsze. Tylko twarde negocjowanie ze strony NATO jest rękojmią tego, że Europa ciągle dba o Ukrainę – utrzymywała Agata Diduszko.

– NATO nie powinno cofać się ani o krok jeśli chodzi o kwestie sankcji i restrykcji wobec Rosji dopóki ta nie opuści terenów zajmowanych na Ukaranie – dodał Wojciech Wybranowski.

W Debacie Dnia była również mowa o trwających od ponad tygodnia protestach pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka.

– Pielęgniarki z CZD odeszły od łóżek pacjentów w trosce o bezpieczeństwo dzieci, bo było ich za mało i były przepracowane – powiedziała Agata Diduszko.

Wojciech Wybranowski przyznał również, że pielęgniarki w Polsce są fatalnie wynagradzane, jednak to nie usprawiedliwia opuszczania pacjentów w potrzebie.

– Nie akceptuję żadnej próby usprawiedliwienia sytuacją materialną odejścia pielęgniarek od łóżka chorych dzieci. Protest pielęgniarek zagroził życiu i bezpieczeństwu dzieci. To jest niedopuszczalne – mówił gość Polskiego Radia 24.

W programie także komentarz do niekończącego się sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Debatę Dnia prowadził Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24/dds/pj

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak