X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

W Dwójce raźniej z Jackiem Petryckim

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 13:00
W dniu otwarcia Warszawskiego Festiwalu Filmowego gościem piątkowej audycji "W Dwójce raźniej" będzie operator filmowy Jacek Petrycki.
Jacek Petrycki
Jacek PetryckiFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Jest twórca zdjęć m.in. do filmów Krzysztofa Kieślowskiego ("Spokój", "Szpital", "Amator", "Gadające głowy" i "Bez końca") oraz Agnieszki Holland ("Aktorzy prowincjonalni", "Gorączka", "Kobieta samotna" i "Europa, Europa"). Jego również są zdjęcia w filmie Ryszarda Bugajskiego "Przesłuchanie", jako operator współpracował też z Marcelem Łozińskim i Robertem Glińskim. Petrycki jest laureatem m.in. nagrody BAFTA Brytyjskiej Akademii Filmowej za zdjęcia do filmu "The Betrayed" (1996) oraz Złotej Żaby na festiwalu Camerimage w 2008 r. za zdjęcia do filmu Kasi Adamik "Boisko bezdomnych". Nasz gość od lat współpracuje z kanałami brytyjskiej telewizji: Channel 4 oraz BBC.

Najnowszy film dokumentalisty, współreżyserowany przez Krystynę Krauze "Powrót Agnieszki H.", bierze udział w Konkursie Dokumentalnym Warsaw Screenings. To wielowątkowa opowieść o Agnieszce Holland i jej więziach z Czechami. Jako wieloletni przyjaciel bohaterki tego dokumentu, Petrycki jest jej powiernikiem, zanurzamy się zatem w przeszłości, w której Holland była studentką praskiej szkoły filmowej FAMU. Oglądamy fragmenty filmów reżyserki, przyglądamy się jej pracy nad serialem "Gorejący krzew" o samospaleniu w Pradze Jana Palacha w 1969 r., a przede wszystkim pochylamy się nad młodzieńczymi ideałami, potrzebą wolności i prawdy, życiowymi wyborami oraz próbami obrony uczciwości w komunistycznej Czechosłowacji.

Film Petryckiego i Krauze oglądać można podczas WFF na czterech seansach w warszawskiej Kinotece od 11 do 20 października.

Na audycję zaprasza Magdalena Juszczyk.

10 października (piątek), godz. 18.00

Czytaj także

Maciej Sikała. Wyznania milczącego saksofonisty

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 19:00
- Nie należę do ludzi rozmownych. Wolę się wyrażać przez grę na saksofonie - mówił w Dwójce saksofonista i kompozytor, członek legendarnego zespołu Miłość, o którym świetny dokument zrobił niedawno Filip Dzierżawski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kościukiewicz: zacząłem w dobrym dla kina momencie

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 19:31
– Był potrzebny aktor, który będzie związany z kinem ideologicznie i mitologicznie. Okazało się, że jest kilku kandydatów – opowiadał w audycji "W Dwójce raźniej" Mateusz Kościukiewicz.
rozwiń zwiń