X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

"Ma przywrócić godność rolnika". Puda o projekcie ustawy o rodzinnym gospodarstwie rolnym

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 14:00
- Projekt ustawy o rodzinnym gospodarstwie rolnym ma przywrócić godność rolnika, godność rodzinnym gospodarstwom rolnym. Głównym jego celem jest wsparcie małych i średnich gospodarstw - powiedział w sobotę minister rolnictwa Grzegorz Puda na debacie "Polski Ład. Od pola do stołu" w Balicach.
Minister rolnictwa Grzegorz Puda
Minister rolnictwa Grzegorz PudaFoto: @pisorgpl

Morawiecki Polski Ład PAP 1200.jpg
"Przygotowano 20 ważnych programów dla rolników". Premier o założeniach Polskiego Ładu

Szef resortu rolnictwa podkreślił, że jednym z elementów Polskiego Ładu jest projekt ustawy o rodzinnym gospodarstwie rolnym. - To ustawa, która tak naprawdę ma przywrócić pewną godność, godność rolnika, godność rodzinnym gospodarstwo rolnym, po to, aby rolnicy mogli czuć się bezpiecznie, aby byli przekonani o tym, że ich działalność w terenach wiejskich przynosi efekty nie tylko im, ich rodzinom, ale również wszystkim Polakom i wszystkim konsumentom - powiedział Puda.

Jak mówił, ta ustawa jest jednym z narzędzi, które będzie pomagało rolnikom w ich pracy. - Ale także w funkcjonowaniu wszystkich tych małych i średnich gospodarstw, o których mówił pan premier, czyli tych gospodarstw, które tak naprawdę przez wiele lat miały o wiele trudniej niż te duże gospodarstwa - zaznaczył minister rolnictwa.

Podkreślił, że projekt tej ustawy zawiera rozwiązania nowatorskie, które będzie służyły również finansowaniu. - Otóż bardzo ważne jest, aby w takim momencie, w którym myślimy o polskim rolnictwie, w którym finansujemy polskie rolnictwo, również pomyśleć o tym, aby te środki finansowe, które trafiają do polskiego rolnictwa, były w znacznej mierze pochodzenia od nas z kraju - powiedział Puda.

Zaznaczył, że głównym celem ustawy jest przede wszystkim wspieranie rozwoju małych i średnich gospodarstw. - Chcemy, aby ci wszyscy którzy uprawiają, którzy prowadzą tą działalność w Polsce mogli być przekonani, że są bezpieczni, że mogą to robić spokojnie, a my w ramach naszych działań pokazujemy, że te działania, te ustawy będą służyć przede wszystkim polskim rolnikom - podkreślił szef resortu rolnictwa.

- Chcemy też, aby ta ustawa pokazała młodym ludziom, że warto zostać na wsi - dodał. - Po pierwsze warto zostać dlatego, że przygotowujemy pakiety rozwiązań, aby zachęcić młodych rolników, aby zachęcić tych wszystkich, którzy jeszcze się zastanawiają, czy warto zostać na wsi, aby im powiedzieć - tak, warto zostać na wsi, warto funkcjonować - podkreślił Puda.

kp

Czytaj także

Polski Ład dla wsi. Bogdan Pęk: ukłon w stronę rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2021 19:00
- Jestem zauroczony punktami wsparcia dla rolników. Program "Polski Ład" jest kompleksowy, nie ogranicza się tylko do kwestii ekonomicznych - mówił na antenie Polskiego Radia 24 były senator Bogdan Pęk. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata "Polski Ład, od pola do stołu". Premier: mamy zobowiązanie, by szukać najlepszych rozwiązań dla rolników

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 12:53
- Mamy zobowiązanie, by naprawiać błędy przeszłości oraz szukać najlepszych, możliwych rozwiązań dla rolników we współczesnym świecie pełnym wielu wyzwań - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki otwierając debatę "Polski Ład, od pola do stołu"
rozwiń zwiń