X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Wspomnienie o prof. Henryku Samsonowiczu

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 20:56
Dzień po uroczystościach pogrzebowych prof. Henryka Samsonowicza - wspominamy wybitnego mediewistę, wykładowcę akademickiego, rektora UW, wychowawcę kilku pokoleń historyków.
Prof. Henryk Samsonowicz
Prof. Henryk Samsonowicz Foto: Agencja Forum

Henryk Samsonowicz 1200 Forum.png
Henryk Samsonowicz. Mistrz polskiej mediewistyki

Autor ok. 800 prac naukowych, kilkunastu książek, w tym tej najsłynniejszej "Złotej jesieni polskiego średniowiecza" odszedł w 28 maja w wieku 91 lat.

Dla środowiska badaczy wieków średnich prof. Samsonowicz był niezrównanym autorytetem, natomiast szerszej publiczności dał się poznać jako wspaniały popularyzator historii, goszczący także i na antenach PR. Gośćmi audycji będą uczniowie Profesora: prof. Michał Tymowski i prof. Jerzy Pysiak. 

Ponadto w audycji: 

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu jest najstarszym do dziś działającym klasztorem w Polsce. Od 2 sezonów w jego bezpośrednim otoczeniu prowadzone są bezinwazyjne badania archeologiczne, dzięki którym poznano plan  istniejącego tam niegdyś budynku. Źródła historyczne wspominają o tzw. "starostwie" zburzonym w czasie konfederacji barskiej równo 250 lat temu - w 1771 r. Teraz uzyskaliśmy potwierdzenie geofizyczne tej informacji. Gościem audycji będzie prof. Fabian Welc - dyrektor Instytutu Archeologii UKSW w Warszawie, kierownik badań na wzgórzu tynieckim. 

***

Na "Eurekę" w piątek (11.06) o godz. 19.30 zaprasza Katarzyna Kobylecka. 

ans 

Zobacz więcej na temat: Henryk Samsonowicz wspomnienie