X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Wyśmienita muzyka i kulturalne propozycje. Polskie Radio na czwartek

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2021 18:00
Wszystko o poruszaniu się na wrotkach, hulajnogach i deskorolkach, sporo premier filmowych oraz poezja Norwida i Houellebecqa. Wieczorem w Jedynce słuchowisko wg Hübnera, w Dwójce - retransmisja koncertu z Festiwalu Witolda Lutosławskiego - Łańcuch XVI, a w Czwórce - muzykę zaproponuje GrubSon. Zapraszamy! 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Free-Photos

. .

09.00-12.00 - "Cztery pory roku" - zaprasza Roman Czejarek 

Wrócimy do tematu związanego z nowymi przepisami dotyczącymi korzystania w miastach z elektrycznych hulajnóg, ale również poruszania się na wrotkach i deskorolkach. Przepisy weszły w życie 20 maja i budzą ogromne zainteresowanie nas wszystkich, czyli uczestników ruchu i pieszych. Powiemy również o aplikacji mObywatel, niezwykle przydanej na co dzień, ale również w trakcie zbliżającego się sezonu urlopowego. Dzięki  aplikacji mamy błyskawiczny dostęp do najważniejszych dokumentów , wśród nich m.in. prawa jazdy, różnego rodzaju legitymacji, polis ubezpieczeniowych ale również, co niezwykle istotne zaświadczenia o szczepieniu przeciw Covid -19. 

19.30-20.00 - "Eureka" - zaprasza Artur Wolski

Rola łąk kwietnych w ratowaniu populacji pszczół - dr nauk biologicznych Paweł Michał Owsianny - specjalista ds. ochrony środowiska, hydroekologii i funkcjonowania ekosystemów, absolwent Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych oraz Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, dyrektor Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile, opowie o prowadzonych w tej naukowej placówce badaniach oraz publikacjach dotyczących powiązania zakładania łąk kwietnych ze zwiększeniem populacji pszczół i ochroną tego gatunku. Są niepodważalne dowody na to, ze pszczoły mają kolosalne znaczenia dla wysokiego plonowania głównie w ogrodnictwie i przemyśle sadowniczym. Jak tworzyć takie łąki oraz gdzie i jakie wypracowano schematy łąk kwietnych, dowiemy się w Eurece

COVID-19 i choroby dziąseł - najnowsze badania. Potwierdzono, że zła higiena jamy ustnej może prowadzić do zaostrzenia przebiegu COVID-19. Naukowcy są już pewni, że zła higiena jamy ustnej, kaszel oraz wentylacja mechaniczna umożliwiają mikroorganizmom przedostawanie się do dolnych dróg oddechowych i tym samym wywołania choroby układu oddechowego. Co więcej, badania wykazują, że osoby zmagające się z chorobami dziąseł są 3,5 razy bardziej narażone na cięższy przebieg COVID-19, 4,5 razy częściej wymagają leczenia pod respiratorem, a ryzyko ich śmierci jest o 9 razy większe w porównaniu do osób, które nie mają tego problemu. 

21.00-22.00 - Słuchowisko w Jedynce / "Ludzie Cesarza" - Zygmunt Hübner 

Opublikowany w 1986 roku tekst, jest jedynym dramatem autorstwa wybitnego reżysera i dyrektora teatrów Zygmunta Hübnera. Chociaż treść sztuki opowiada o wydarzeniach sprzed dwudziestu wieków, autor osadza akcję współcześnie, w konwencji rozprawy sądowej przed obecną publicznością.

Ponadczasowe ujęcie mechanizmów sprawowania władzy i postaw tytułowych „Ludzi Cesarza”, czynią z tej sztuki uniwersalną rozprawę o naturze ludzkiej, o ambicjach i namiętnościach wyzwalanych przez uzyskanie pływu na losy Państwa oraz innych ludzi, a nade wszystko o niezmienności postaw i charakterów, które na przestrzeni wieków kształtują oblicza władców.

Słuchowisko w reżyserii Jakuba Cumana jest radiową premierą sztuki Zygmunta Hubnera. Adaptacja i reżyseria - Jakub Cuman, realizacja akustyczna - Agnieszka Szczepańczyk, opracowanie muzyczne - Joanna Fidos. Obsada: Jan Englert, Krzysztof Wakuliński, Krzysztof Gosztyła, Jerzy Schejbal, Andrzej Mastalerz. 

23.00-00.00 - "Kulturalna Jedynka" / Magazyn bardzo filmowy - zaprasza Michał Montowski 

Nareszcie mamy premiery filmowe! I to takie ja: obsypany Oscarami dramat społeczny "Nomadland" ze znakomitą Frances Mc Dormand w roli głównej, "Nocny konwój" - dramat kryminalny ze świetnymi - Omarem Sy i Virginią Efirą, "Cruella" - komedia kryminalna o początkach legendarnej i złej Cruelli De Mon, którą gra Emma Stone, a której towarzyszy Emma Thompson. W audycji również zapowiedź rozpoczynającego się 30 maja 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

A słuchaczy zapraszamy do rozmowy na temat filmów Clinta Eastwooda i jego najlepszych ról, bo 31 maja artysta kończy 91 lat i tego samego dnia w księgarniach ukaże się jego najnowsza biografia " Clint Eastwood. Życie i legenda" Patricka McGilligana.


LITERATURA W JEDYNCE:

10.35 Honoriusz Balzak "Stracone złudzenia". Słuchowisko z roku 1995.

21.45 - od 10 maja - "Pan Wołodyjowski" Henryka Sienkiewicza w interpretacji Janusza Gajosa (Radiobook). 

23.50 - Juliusz Kaden-Bandrowski "Generał Barcz"(Radiobook). 

logo

07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Paweł Siwek

Karolina Rec, gospodyni najbliższej "Domówki z Dwójką" jest kompozytorką i wiolonczelistką, od 2016 roku występującą pod pseudonimem Resina. Jej twórczość to przede wszystkim eksperymentowanie z brzmieniem wiolonczeli i elektroniką, zacieranie granic pomiędzy pozornie skrajnymi gatunkami muzycznymi. Ogniwem spajającym wszystkie kompozycje jest chęć poznania i wykorzystania nieoczywistych właściwości instrumentu. – Dla słuchaczy Dwójki mieliśmy przyjemność zagrać nie w domu, a w… Lasach Północnych. Co to oznacza? - Karolina Rec opowie w "Poranku Dwójki" o godzinie 8.30. Godzinę później Maciej Froński i Szymon Żuchowski opowiedzą o swojej pracy nad antologią poezji Michela Houellebecqa - "Niepogodzony". Jest to zbiór wierszy wybranych  z lat 1991–2013. Antologia zawiera utwory o miłości, beznadziejności oraz z pozoru nudnej codzienności, która jest tłem dla zbliżającego się końca cywilizacji. W świecie supermarketów, rozrośniętego transportu publicznego i wszechogarniającego konsumpcjonizmu Houellebecq próbuje okiełznać chaos. Ponadto w audycji zapowiedzi premier teatralnych w Teatrach Ochota, Ateneum i w Teatrze Żydowskim w Warszawie. Opowiemy także o akcji Narodowego Centrum Kultury Filmowej w Łodzi - zbierania zdjęć dawnych kin i obiektów.  

10.00-13.00 - "Kanon Dwójki" - prowadzi Klaudia Baranowska

10.00-11.00 - "Znacie to posłuchajcie" / czy muzyki słucha się oczami? 

George Gershwin An American In Paris, Maurice Ravel Koncert fortepianowy G-dur, wyk. Pascal Roge – fortepian, Orkiestra Symfoniczna ORF, dyr. Bertrand de Billy. 

11.10-12.00 - Camille Saint-Saens Symfonia nr 2 a-moll op. 55, wyk. Orchestre Philharmonique Royal de Liège, dyr. Jean-Jacques Kantorow. 

12.05-12.45 - George Frederick Handel, Georg Philipp Telemann Koncerty, wyk. Gabor Boldoczki – trąbka, Bolesław Słowik – obój, Sinfonia Varsovia. 

12.45-13.00 - "Zapiski ze współczesności" / Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz

13.00-15.00 - "Koncerty w porze lunchu" - prowadzi Marcin Majchrowski 

Mozartwoche 2021 – koncert orkiestry Wiener Philharmoniker pod dyrekcją Daniela Barenboima (Salzburg, 23.01.2021)

Wolfgang Amadeus Mozart Koncert fortepianowy c-moll KV 491, Symfonia C-dur KV 338

Mozartwoche 2021 - koncert kameralny: Karl-Heinz Schütz – flet, Matthias Schorn – klarnet, Albena Danailova – skrzypce, Rainer Honeck – skrzypce, Tobias Lea – altówka, Tamás Varga – wiolonczela (Salzburg, 24.01.2021)

Wolfgang Amadeus Mozart Kwartet fletowy D-dur KV 285, Kwintet klarnetowy A-dur KV 581 

16.00-18.00 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Kukla

Naszym gościem będzie Grzegorz Górny - członek Rady Programowej Fundacji Polska Wielki Projekt. Zapowiemy także koncert grupy RGG w ramach naszego cyklu Jazz.pl, przyjrzymy się próbom przed premierą spektaklu "Raj. Potop" w reżyserii Grzegorza Jaremki oraz porozmawiamy z twórcami filmu "Wolki", który jutro wchodzi na ekrany polskich kin. W cyklu "Literackie witaminy" - prof. Jerzy Koch.

17.30-18.00 - "O wszystkim z kulturą" / Wojna w mediach społecznościowych​ - aud. Michała Szułdrzyńskiego 

Konflikt Izraela z Hamasem jako punkt wyjścia do refleksji nad tym, czy zwycięstwo w mediach społecznościowych nie stało się przypadkiem ważniejsze od rezultatu militarnego. Gość - Artur Bartkiewicz – publicysta "Rzeczpospolitej". 

18.00-19.00 - "Teraz jazz" - prowadzi Andrzej Zieliński

19.00-22.00 - "Filharmonia Dwójki" - prowadzi Joanna Grotkowska

Festiwal Witolda Lutosławskiego - Łańcuch XVI. Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego (27.01.2019). Ludwig van Beethoven Uwertura "Leonora III" op. 72b, Witold Lutosławski Koncert wiolonczelowy, Novelette, Grażyna Bacewicz In una parte, wyk: Zuzanna Sosnowska, wiolonczela, Polska Orkiestra Radiowa, dyr. Michał Klauza. 

Brno (9.02.2020) Salvatore Sciarrino Introduzione all'oscuro, Pavel Zemek-Novák III Symfonia na fortepian i 10 instrumentów smyczkowych, Witold Lutosławski Łańcuch I, Krzysztof Penderecki Canticum canticorum, wyk: Brno Contemporary Orchestra. 

21.30-22.00 - "Rozmowy po zmroku" / Kim jest Kuki? - aut. Beata Kwiatkowska 

22.00-23.00 - "Muzyczny wieczór" / Zacznij od Bacha - prowadzi Ewa Pobłocka

23.00-00.00 - "Nocna strefa" - prowadzą Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński 


LITERATURA W DWÓJCE:

11.00-11.10 - "To się czyta" - Jiří Kamen "Świece w pogańskim gaju", czyta Jacek Braciak. 

15.00-15.15 - "Literacka sjesta" - Witold Gombrowicz "Trans-Atlantyk", czyta Krzysztof Globisz, odc. 4. 

19.15-19.30 - "Książka do słuchania" - Wirginia Woolf "Pani Dalloway", czyta Danuta Stenka, odc. 4. 


logo

00.00-02.00 - "Dym na wodzie" - Leszek Adamczyk 

Płyty nowe i nieco starsze oraz takie, których jeszcze nie ma. W audycji wystąpią Gary Numan, Monster Magnet, The Black Keys, Jimi Hendrix, Gregg Allman, Ian Perry's Rock Emporium, Pink, Chrissie Hynde, Obrasqi, Snowman i Morga. 

02.00-03.00 - "Studio el-muzyki" - Jerzy Kordowicz

03.00-04.00 - "Klub Trójki" / powtórka ze środy - Monika Małkowska

04.00-06.00 - "Synth-pop" - Michał Kirmuć 

06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" - Łukasz Ciechański 

W audycji m.in. o zalecanym czasie aktywności fizycznej, badaniach nad długością życia człowieka i o juz otwartch parkach rozrywki, które pękają w szwach. 

08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" - Bartłomiej Graczak  

Gościem - Krzysztof Bosak z Konfederacji. 

09.00-11.00 - "Trójka przed południem" - Katarzyna Cygler 

W audycji m.in. o filmie "Miasto" - opowieści kryminalnej z Bydgoszczą w tle, o producentach elektrycznych hulajnóg oraz o książce "Podróżnicy w górach". Będzie też o pierwszym tomie cyklu "Bazyliszki" - komiksowej opowieści osadzonej w realiach przedwojennej Warszawy. 

11.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Piotr Łodej  

O najlepszych polskich startupach, o nowych właściwościach warzyw, które umożliwiają skuteczne oczyszczenie zanieczyszczonej gleby oraz o aplikacjach do uprawiania sportu. Powiemy również o drogowym asfalcie ze zużytych opon, który jest najlepszą metodą na ich przetworzenie/recykling. Sprawdzimy też czy Polacy pomoc mają zapisaną w genach? 

15.00-17.45 - "Zapraszamy do Trójki" - Witold Lazar 

W audycji m.in. o tym jak przekonać nieprzekonanych do szczepień na Covid-19, o odkryciach polskich archeologów w Gruzji oraz o prezentacji Podlasia oraz resortu klimatu i środowiska na Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju. Sprawdzimy też jak wspierać dzieci i młodzież w pandemii zmagające się z depresją i zaburzeniami zachowania, a z fotografem "National Geographic" sprawdzimy jak najlepiej fotografować krajobraz. 

17.45 - "Puls Europy" - zaprasza Beata Michniewicz 

Gośćmi będą:  Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych oraz Robert Tyszkiewicz, Koalicja Obywatelska 

18.00-19.00 - "W tonacji Trójki" - Grzegorz Hoffman  

19.00-20.00 - "Kobiety mają głos" - Radosław Okrasko

20.00-21.00 - "Konstelacja M." - Mateusz Tomaszuk 

W audycji m.in. Twice A Man - kreatorzy zmysłowych i teatralnych soundtracków. Wybrzmi Tilt z debiutanckiego albumu z 1988 roku, który ostatnio doczekał się reedycji na kasecie magnetofonowej. Nie zabraknie również jednego z utworów grupy Ist Ist i wersji Live From The Attic. Natomiast shoegazowe dźwięki zaprezentują jedni z prekursorów tego gatunku, Slowdive, oraz projekt poboczny Slowdive - Mojave 3.

21.00-22.00 - "Po zachodzie słońca" - Aleksandra Kaczkowska  

22.00-23.00 - "Klub Trójki" - Wojciech Reszczyński 

Gościem audycji będzie prof. Włodzimierza Suleja z IPN-u oraz senator Stanisław Karczewski, bratanek Mariana Karczewskiego, którego książka "Czy można zapomnieć" ukazała się po raz pierwszy po wielu latach bez ingerencji cenzury. Marian Karczewski to w czasie wojny członek specjalnej grupy wywiadu AK kierowanej przez Ludwika Kalksteina. Tematem rozmowy będą przeżycia autora więzionego przez Gestapo w Al. Szucha, na Pawiaku i w trzech obozach koncentracyjnych - Gross-Rosen, Dora i Bergen-Belsen oraz problem zdrady. Kalkstein przyczynił się do uwięzienia i śmierci prawie 500 żołnierzy i oficerów AK w tym gen. Stefana Roweckiego "Grota". Po wojnie z usług Kalksteina korzystała komunistyczna Służba Bezpieczeństwa, która pozwoliła mu wyjechać na Zachód. Usłyszymy też głos autora, gdyż do książki dołączono płytę CD ze wspomnieniami Mariana Karczewskiego nagraną przez Polskie Radio w 1980 roku. 

23.00-00.00 - "NocHarmonia" - Julia Sawicka

LITERATURA W TRÓJCE:

11.45 - z cyklu "Rok Lema w Trójce" - Przemysław Bluszcz czyta "Katar"


logo

22.05 - "Nakręceni" - zapraszają Piotr Gociek i Łukasz Adamski

W audycji dyskusja o nowościach filmowych; serialu "Halston" - życiu projektanta mody, który stworzył na przełomie lat 70. i 80. modowe imperium, a także o głośnym "Nomaland" z Frances McDormand​, laureacie wielu nagród, w tym tegorocznych Oskarów, oraz o horrorze "Armia umarłych". 

23.35 - "Weekend kulturalny" - zaprasza Maja Kluczyńska 

Narodowe Centrum Kultury - Cyprian Kamil Norwid i mistrzowie słowa na warszawskiej "Patelni" - stacji przesiadkowej stacji Metra Centrum przy rondzie Dmowskiego i nieopodal Pałacu Kultury i Nauki. Powstaje tam nowe streetartowe dzieło przypominające wielkich twórców z okazji ich jubileuszy. Pierwszym bohaterem muralu NCK jest Cyprian Kamil Norwid. Portrety kolejnych mistrzów słowa będą pojawiały się w następnych tygodniach. W audycji także o II Forum Pracuj w kulturze - podczas dwudniowej konferencji odbędą się prezentacje, debaty, warsztaty stacjonarne i online oraz webinaria dotyczące marketingowego podejścia do kultury. Gość - Joanna Bancerowska, rzecznik NCK. Powiemy również o akcjach czytelniczych Zaczytani.org oraz o premierze bajki z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Gość - Martyna Tittenbrun, organizatorka akcji dla najmłodszych. 


logo

13.00-14.00 - "Muzyczny lunch" - Jan Kruczkowski

W cyklu "Był sobie numer" Damian Sikorski przedstawi kulisy powstania kawałka "Tańcz" zespołu Myasta - laureata konkursu Czwórki "Wydaj płytę z Będzie głośno". Poza tym zapowiemy piątkowy koncert w studiu Czwórki zespołu N132N4NY z okazji premiery składanki "Będzie głośno Vol.3" z utworami zespołów, które zgłosiły się do ubiegłorocznego konkursu. 

17.00-19.00 - "TOP - trochę optymizmu popołudniem" - Kuba Marcinowicz

OMG, czyli omawiamy mowę geeka - POV, czyli wczuj się w rolę! Ktoś ma właśnie zamiar przedstawić jakąś historię, ale z takiej perspektywy, jakbyś w niej uczestniczył. Taka forma cieszy się popularnością szczególnie na blogach typu fan-fiction, ale pojawia się również w postach i komentarzach na Facebooku. 

21.30-22.00. - "Strefa sportu" - Norbert Michalak

Porozmawiamy o szkołach mistrzostwa sportowego, które są szansą dla młodych na sportową karierę, a w przyszłości na zdobycie olimpijskiego medalu. Przykładem może CLXIV LO Mistrzostwa Sportowego w Warszawie, gdzie uczą się i trenują zawodnicy klubu szermierczego Warszawianka oraz młodzi piłkarze z klubu Delta. Oprócz tego powiemy o przygotowaniach do igrzysk olimpijskich pływaczki Kasi Wasick, która na ostatnich mistrzostwach Europy nieoczekiwanie zdobyła medal.

22.00-00.00 - "TŁUSTY Czwartek" - GrubSon 

Zabrzmi sporo nowej wiosennej muzyki z dobrym przekazem i groovem, a na plejliście m.in. Liam Bailey w barwach nowojorskiej firmy Big Crown Records, J. Cole z nową płytą, SiR, czy choćby nasz człowiek - Jarecki z kolejną zapowiedzią nadchodzącego albumu pt. "Totem". 


LITERATURA W CZWÓRCE:

10.40 - "Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego - kolejny odcinek radiopowieści w reżyserii Janusza Kukuły, z udziałem m.in Piotra Adamczyka, Zofii Rysiówny, Krzysztofa Gosztyły i Mariusza Benoit. 

logo 


07.00-10.00 - "Poranek w PRD"Wyspy Galápagos słynne są z licznych endemitów. Od 1959 roku są Parkiem Narodowym Galapagos, chroniącym 97.5% obszaru archipelagu. Natomiast w 1986 roku otaczający archipelag ocean został ogłoszony morskim rezerwatem. Wyspy od 1978 roku są miejscem Światowego Dziedzictwa UNESCO. W "Poranku..." przyjrzymy się bliżej niezwykłym stworzeniom zamieszkującym to miejsce. 

15.00-17.00 - "Popołudnik w PRD"123. Notowanie Listy Przebojów Polskiego Radia Dzieciom.  

17.00-18.00 - "Zbieraj z Klasą" - Jak najmłodsi wspierają ekologie? Odwiedziny w klasie, która w akcji ekologicznej "Zbieraj z klasą" uzbierała aż 14 ton elektrośmieci. Dowiemy się gdzie to wszystko znaleźli i jak utylizowali, a także jakie jeszcze uczynki na rzecz ekologii udało im się wykonać przez ostatni rok

21.00-23.00 - "Strefa rodzica" - w czwartek tegoroczni ósmoklasiści piszą trzeci, ostatni egzamin kończący edukację podstawową - po języku polskim i matematyce jest jeszcze język obcy. To dobry moment, żeby Strefie Rodzica porozmawiać, czym są dla uczniów, dla dzieci te egzaminy. Bez wątpienia źródłem stresu, z pewnością ważną przepustką do dalszej edukacji, czym jeszcze? Jak się do nich przygotować i co tak naprawdę sprawdzają? 

Ministerstwo Edukacji i Nauki zapowiada w najbliższym czasie rozszerzenie zakresu obowiązkowych egzaminów o jeden, wybrany przez ucznia przedmiot, warto więc porozmawiać również o kierunkach zmian w sposobach sprawdzania wiedzy nastolatków. Moimi rozmówczyniami będą dyrektor szkoły podstawowej - pani Magdalena Kaźmierczak oraz pomysłodawczyni i szefowa Pracowni z Oknem na świat - Marta Hendzel. 


LITERATURA W POLSKIM RADIU DZIECIOM: 

06.30 i 14.00 - Słuchowisko "Malutka czarownica" Otfried Preussler w przekładzie Hanny Ożogowskiej, TPR z 1986 r. 

19.10 - "Książka do poduszki" - "Brygada Enfosia kontra plastikowa Zgryzolda" Donaty Bieniewskiej-Popardowskiej, wydana Przez NFOŚiGW.  


.
13.00 - "Śpiewnik Chopinowski" - Dorota Kozińska [PREMIERA]

W najbliższej audycji liczne konteksty muzyczne i kulturowe pieśni "Życzenie" Chopina do tekstu Stefana Witwickiego. 

14.00 - "Lekcja mistrzowska" - prof. Andrzej Ratusiński i Anna Skulska 

Bohaterami szóstego spotkania są dyrygenci Nello Santi i Wolfgang Sawallisch. 

21.00 - "Na jazzowo" - Andrzej Zieliński 

W audycji m.in. dzieła Fryderyka Chopina: Walc Des-dur op. 64 nr 1 i Preludium Fis-dur op. 28 nr 14 w wykonaniu Novi Singers, Grand Valse Brillante Es-dur op. 18 w interpretacji Anny Serafińskiej i Rafała Stępnia, a także pieśń Smutna rzeka w wykonaniu Kuby Stankiewicza i Ingi Lewandowskiej. W audycji usłyszymy również utwór No message Leszka Możdżera. 

Zapraszamy! 
Zobacz więcej na temat: #zostańwdomu W POLSKIM RADIU