X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Radio przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 15:30
W związku z obchodzonymi 18 kwietnia przez Program Pierwszy Polskiego Radia 95. urodzinami porozmawiamy o przyszłości radia i radiofonii. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Zoltan Fekeshazy/Unsplash

Gościem audycji będzie docent doktor inż. Jacek Cichocki z Instytutu Radioelektroniki i Technik Multimedialnych Politechniki Warszawskiej.

Porozmawiamy nie tylko o przyszłości radia i radiofonii, ale także o systemach radiofonii cyfrowej DAB+, DRM i HD, o zaletach emisji cyfrowej (m.in. łatwość integracji z istniejącym już środowiskiem cyfrowym - internetem i telefonią komórkową),  o radiu na żądanie i "inteligentnym" radiu, a także o projektach integrujących telefonią mobilną z radiofonią. Zastanowimy się także, czy po erze radia i telewizji nastąpi era TELE-PUTERA?

Ponadto w audycji:

18 kwietnia obchodziliśmy także m.in. Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Gościem programu będzie wiceprezes Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków - Jerzy Szałygin – rzeczoznawca Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, autor kilku książek i wielu artykułów poświęconych ochronie zabytków drewnianych, z którym porozmawiam o stanie architektury drewnianej w Polsce, o zasobach, o ważnych obiektach drewnianych które tworzą Szlak Architektury Drewnianej, o roli, jaką odgrywają skanseny w ochronie architektury drewnianej, o najstarszych obiektach z drewna w naszym kraju i o zadaniach zorganizowanego niedawno Centrum Architektury Drewnianej NID.

21 kwietnia odbędzie się - organizowane w ramach tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków - webinarium "Architektura drewniana od deski do deski. Teoria i praktyka".

***

Na "Wieczór odkrywców" w paśmie Eureka w poniedziałek (19.04) o godz. 19.30 zaprasza  Krzysztof Michalski

kh

Czytaj także

Od Marconiego do DAB+

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2020 22:00
Już wkrótce, 1 lutego, polska radiofonia obchodzić będzie swoje 95. urodziny. Jak rodziło się i zmieniało radio na świecie? Jakie osiągnięcia naukowe i inżynierskie miały wpływ na rozwój światowej radiofonii?
rozwiń zwiń