X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Radio Klenczon – gratka dla fanów "polskiego Lennona"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 06:00
Choć od śmierci Krzysztofa Klenczona minęły cztery dekady, Polacy wciąż pamiętają skomponowane przez niego przeboje, takie jak "Historia jednej znajomości", "Kwiaty we włosach" czy "10 w skali Beauforta". Ten wyjątkowo utalentowany twórca pozostawił po sobie o wiele więcej ciekawej muzyki – można ją usłyszeć na antenie internetowego Radia Klenczon, uruchomionego w 40. rocznicę śmierci artysty.
Krzysztof Klenczon
Krzysztof Klenczon Foto: PAP/CAF/T.Gawałkiewicz

Radio Klenczon jest elementem serwisu klenczon.polskieradio24.pl. To internetowa stacja, mająca w repertuarze praktycznie każdy utwór zarejestrowany przez tego artystę, zarówno w studiu nagraniowym, jak i na koncertach. Można tam też usłyszeć piosenki Klenczona w interpretacjach innych wykonawców. 

Niebiesko-Czarni, Pięciolinie, Czerwone Gitary i Trzy Korony – każdy z tych zespołów odegrał rolę w artystycznym rozwoju Krzysztofa Klenczona. Pierwszy z nich to szkoła profesjonalnego rzemiosła, u boku takich tuzów jak Czesław Niemen, Wojciech Korda czy Helena Majdaniec. Drugi to rozgrzewka przed wielkim sukcesem, odniesionym przez Klenczona z Czerwonymi Gitarami, które następnie opuścił, by realizować własne artystyczne ambicje na czele Trzech Koron.

Trzy Korony - "10 w skali Beauforta", źródło: YouTube / Polskie Nagrania

Wszystkie te etapy znajdują odzwierciedlenie na antenie Radia Klenczon, dostępnego za pośrednictwem serwisu klenczon.polskieradio24.pl, dedykowanego słynnemu wokaliście i gitarzyście. Oprócz tego można tam usłyszeć utwory nagrane przez niego w Stanach Zjednoczonych, gdzie spędził ostatnią dekadę życia i wydał anglojęzyczny album "The Show Never Ends". Są tam również liczne piosenki zarejestrowane podczas koncertów, unikatowe nagrania Tanecznej Orkiestry Radiowej oraz covery piosenek Krzysztofa w wykonaniu innych artystów.

7 kwietnia, w 40. rocznicę śmierci artysty, Radio Klenczon zaprezentowało serię archiwalnych audycji związanych z jego osobą. 

W serwisie specjalnym klenczon.polskieradio24.pl można poczytać o historii życia i kariery Krzysztofa Klenczona, a także posłuchać wypowiedzi samego artysty, jego rodziny i twórców, z którymi współpracował.

kc/kr

Czytaj także

10 w skali Klenczona

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 05:45
Krzysztof Klenczon – kompozytor, gitarzysta, wokalista, niespokojny duch każdej kapeli, w której grał. Gdzie się nie pojawił, tam zaraz zbierały się tłumy fanów... czy raczej fanek. Miał najbardziej rockowy głos wśród największych gwiazd tamtego okresu – taki lekko "przydymiony", nostalgiczny, ale kiedy utwór tego wymagał, był silny, donośny – jak choćby w słynnym "10 w skali Beauforta".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Klenczon – multimedialne wspomnienie "Niuńka"

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 16:40
W Poniedziałek Wielkanocny w TVP Historia będzie miał premierę film "Niuniek", opowiadający o życiu Krzysztofa Klenczona. Zaś 7 kwietnia, w 40. rocznicę śmierci współzałożyciela Czerwonych Gitar, w portalu polskieradio24.pl pojawi się specjalny serwis poświęcony artyście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Klenczon. Zobacz serwis specjalny!

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 06:00
rozwiń zwiń