X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Mucha: istotny jest powrót do wzrostu gospodarczego

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 18:25
- Z jednej strony mamy konieczne ograniczenia życia gospodarczego, ale z drugiej mamy świadomość konsekwencji - powiedział o obecnej sytuacji Paweł Mucha z kancelarii prezydenta RP.
Paweł Mucha
Paweł MuchaFoto: PR24/PO

Polska jest jednym z dziewięciu krajów europejskich, które w czasie pandemii koronawirusa nie zamknęły ani na jeden dzień miejsc pracy, na przeciwnym biegunie jest Irlandia, gdzie były one zamknięte przez 163 dni - wynika z zestawienia Uniwersytetu Oksfordzkiego.

kontrola praca firma przedsiębiorstwo free shutt 1200 .jpg
Eksperci: Zatrudnienie i płace w przemyśle mają się dobrze, ale ścieżka wzrostu zależy od liczby zakażeń i związanych z nimi decyzji rządu

Wzrost gospodarczy

Gość Polskiego Radia powiedział, że dla władz najistotniejszy jest powrót do wzrostu gospodarczego sprzed pandemii. - Powrót do wzrostu gospodarczego jest istotny. Z jednej strony mamy konieczne ograniczenia życia gospodarczego, ale z drugiej mamy świadomość konsekwencji. Dzisiaj mamy smutną rocznicę od wprowadzenia epidemii i trzeba zwrócić uwagę na środki przeznaczone na ratowanie miejsc pracy - powiedział. 

Czytaj także:

Paweł Mucha podkreślił, że w obecnej sytuacji ważne są założenia Nowego Ładu. - Prezydent uważa, że propozycje Nowego Ładu są dobre i oczekuje przedstawienia przestawienia ich opinii publicznej. Musimy myśleć o wyjściu z COVID-19 z perspektywy państwowej i społecznościowej - powiedział.

- Polska w sytuacji pandemicznej radziła sobie dobrze w kontekście najważniejszym, czyli chronienia miejsc pracy i dbania o to, aby było jak najmniej reperkusji wprowadzanych ograniczeń - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
21:10 PR24_mp3 2021_03_20-17-35-09.mp3 Paweł Mucha o aktualnej sytuacji ("Gość PR24")

 * * *

Audycja"Temat dnia/Gość PR 24"

Prowadził: Tadeusz Płużański

Gość: Paweł Mucha (Kancelaria Prezydenta RP)

Data emisji: 20.03.2021

Godz. emisji: 17:35

dz

Czytaj także

Oburzenie po publikacji tabloidu. Szef MZ: w sposób skandaliczny sugeruje niebezpieczeństwo szczepienia

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 15:33
W sobotnim wydaniu „Faktu” opisano sprawę pani Agaty z Gdańska, która została zaszczepiona preparatem AstraZeneca. Kobieta utrzymuje – co wyeksponowano na pierwszej stronie tabloidu – że „omal nie umarła”. - Jestem oburzony publikacją jednego z dzienników, który w sposób skandaliczny sugeruje niebezpieczeństwo szczepienia preparatem AstraZeneki – powiedział na sobotniej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef KPRM: osoby, które nie zgłaszają się na szczepienia AstraZenecą trafiają na koniec kolejki

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 15:50
- Wygląda to w tej chwili w ten sposób, że jeśli ktoś się nie zgłosił na umówiony termin, to będzie musiał czekać na uruchomienie już pełnych, populacyjnych szczepień. Więc, w pewnym uproszczeniu, spada na koniec kolejki. To jest dokładnie taka decyzja – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy nie radzą sobie ze szczepieniami. „Der Spiegel" pisze o "kryzysie państwa"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 17:50
„W szesnastym roku rządów Angeli Merkel pojawia się czasami nieprzyjemne uczucie, że żyjemy w zrujnowanym kraju” – piszą dziennikarze z niemieckiego tygodnika "Der Spiegel". 
rozwiń zwiń