X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Teleporady lekarskie na nowych zasadach

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 12:06
Teleporady lekarskie stały się modne od marca 2020 roku, kiedy ze względu na pandemię wiele przychodni zawiesiło bądź ograniczyło działalność. Lekarze przez telefon diagnozowali, udzielali porad i wypisywali recepty. Od wtorku 16 marca obowiązują nowe zasady w udzielaniu porad lekarskich przez telefon. Minister zdrowia Adam Niedzielski zakomunikował, że czas przywracać normalne leczenie, gdzie teleporada będzie jedną z metod kontaktu z lekarzem, ale nie dominującą.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Pimen

Teleporada nie będzie możliwa, jeśli:   
Ktoś cierpi na przewlekłą chorobę i nastąpiło pogorszenie lub zmieniły się objawy.
Istnieje podejrzenie choroby nowotworowej.
Dziecko nie ma jeszcze ukończonych 6 lat.
Jeśli jest to pierwsza wizyta u lekarza, pielęgniarki lub położnej podstawowej opieki lekarskiej, którzy zostali wskazani w deklaracji wyboru.

Teleporada będzie możliwa, jeśli:
Istnieje podejrzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
Potrzebna jest jedynie recepta na leki niezbędne do kontynuacji leczenia, a lekarz dysponuje dokumentacją medyczną.
Potrzebne jest zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne, jako kontynuację poprzedniego zlecenia, a lekarz ma dokumentację medyczną.
Potrzebne jest zaświadczenie o stanie zdrowia.
Dziecko nie ma 6 lat, ale korzysta z porady kontrolnej, którą lekarz ustalił podczas bezpośredniej wizyty i nie jest potrzebne fizyczne badanie.

Sprawdzimy również, jak miasta walczą z nieuczciwymi kierowcami, którzy nie płacą za parkowanie w strefach płatnego parkowania. Zapytamy o to władze Krakowa, Wrocławia i Warszawy. Powiemy też, jak działa system e-kontroli parkowania samochodów w Warszawie.

Ponadto stałe, czwartkowe pozycje:
"Poradnik koronawirus", "Smaki Polski" Małgorzaty Raduchy, a tym razem o wypieku chleba w domowych warunkach, konkursy. Turystyczna Lista Przebojów i kolejny odcinek powieści "Dole i niedole dzielnego żołnierza Szwejka" z Krzysztofem Kowalewskim w roli tytułowej.

***

Do słuchania "Czterech pór roku" w czwartek (18.03) w godzinach 9.00 - 12.00 zaprasza Roman Czejarek.

ag


Czytaj także

Rynek mieszkaniowy w czasach kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 13:46
Dotychczas to były złote czasy dla tych którzy innym wynajmowali mieszkania. Te czasy skończyły się dwa tygodnie temu, kiedy zostały zamknięte restauracje, galerie handlowe, większość sklepów i punktów usługowych. I raptem wielu z tych, którzy tam pracowali odczuło brak gotówki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus a zwolnienia z pracy. Jakie prawa ma pracodawca?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 12:57
W wyniku epidemii koronawirusa dziesiątki tysięcy pracowników może stracić stanowisko pracy. Czy pracodawca może bez przyczyny wręczyć pracownikowi wypowiedzenie umowy o pracę? Czy według prawa może zastąpić zwolnioną osobę pracownikiem-wolontariuszem? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mydło w płynie czy w kostce? Które lepiej usuwa koronawirusa?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 13:21
Wiadomo, że częste mycie rąk najlepiej zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusów. Jeśli nasze ręce są czyste, wtedy, nawet jeśli przypadkowo dotkniemy nosa czy ust, nie nastąpi zakażenie. Ale które mydło lepiej dezynfekuje? Słuchaczka pyta, czy lepsze mydło w płynie, czy w kostce.
rozwiń zwiń