X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Fundusz Kompensacyjny dot. niepożądanych skutków szczepień. Sprawdź, ile wyniesie i komu przysługuje

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 16:23
- Do odszkodowania będą kwalifikowane osoby, które będą hospitalizowane przez przynajmniej 14 dni lub doznają szoku anafilaktycznego; będzie im przysługiwać od 10 do 100 tys. zł - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do świadczeń z Funduszu Kompensacyjnego. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Tero Vesalainen/Shutterstock

- Powstała procedura ma zlikwidować niedogodności związane z postępowaniem sądowym. Dotąd była to jedyna droga dochodzenia odszkodowania przez pacjenta i wiązała się z długim czasem trwania postępowania. Fundusz kompensacyjny ma uprościć te kwestie, ale też uczynić całą procedurę tańszą - wyjaśniał Niedzielski.

1200_Niedzielski_Forum.png
Fundusz Kompensacyjny dot. niepożądanych skutków szczepień. Minister zdrowia podał szczegóły

1. Do odszkodowania będą kwalifikowane osoby, które:

  • będą hospitalizowane przez przynajmniej 14 dni,
  • doznają szoku anafilaktycznego

2. Wysokość świadczenia kompensacyjnego, jeśli dojdzie do hospitalizacji, będzie wynosiła od 10 tys. do 100 tys. zł. W zależności od długości okresu leczenia.

3. Wnioski będą składane do Rzecznika Praw Pacjenta. Decyzja będzie wydana w bardzo krótkim terminie, bo w ciągu 60 dni od otrzymania wniosku

- Osoby, które będą uprawnione do takiego odszkodowania w ramach takiej uproszczonej procedury, to będą osoby, które wymagają hospitalizacji przez co najmniej 14 dni - to jest jeden bardzo ważny warunek - lub, podkreślam "lub", a nie "i" osoby, u których wystąpił wstrząs anafilaktyczny, który spowodował konieczność obserwacji lub hospitalizacji co najmniej 14-dniowej - zaznaczył minister.

- Dzisiaj mamy ponad 250 tys. osób zaszczepionych na COVID-19. Z raportu Głównego Inspektora Sanitarnego i całej Inspekcji Sanitarnej wynika, że w Polsce mieliśmy do tej pory w przypadku szczepienia na COVID jedynie 37 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 32 miały charakter łagodny, 4 poważny i jeden ciężki - powiedział Niedzielski.

- Decyzja będzie wydana w bardzo krótkim terminie, bo w ciągu 60 dni od otrzymania wniosku. To zaleta. Jest to "szybka ścieżka", alternatywna, bo w dalszym ciągu pacjent będzie mógł skorzystać z drogi sądowej - zaznaczył Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec. Minister zdrowia dodał, że finansowanie funduszu w pierwszym okresie, kiedy będzie on dotyczył świadczenia kompensacyjnego związanego ze szczepieniem covidowym, będzie realizowane ze środków przeznaczonych na przeciwdziałanie COVID-19.

kb/koz


Czytaj także

Jak się zaszczepić na koronawirusa? Sprawdź, kiedy możesz się zgłosić i jak wygląda procedura

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 13:55
Zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 osób spoza tzw. priorytetowych grup mają się rozpocząć 15 stycznia. Udział w programie jest dobrowolny i bezpłatny - również dla osób nieubezpieczonych. Przedstawiliśmy poszczególne etapy tego procesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: mamy wykonanych blisko 200 tys. szczepień przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2021 22:19
- Mamy wykonanych 198 tys. szczepień przeciw COVID-19 - poinformował w piątek wieczorem minister zdrowia Adam Niedzielski. - Myślę, że do września będziemy w stanie zaszczepić wszystkich chętnych, o ile ich będzie mniej więcej 70 proc. - podał.
rozwiń zwiń