X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Izabela Trojanowska na Scenie Muzycznej Polskiego Radia. Zobacz koncert WIDEO!

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 19:45
Scena Muzyczna Polskiego Radia rozpoczęła swą działalność od mocnego akordu: w sylwestrową noc na jej inaugurację w radiowym studiu S3 wystąpili: Wojtek Cugowski z zespołem, Jarecki, Małgorzata Ostrowska, Lanberry, Izabela Trojanowska, grupa Łąki Łan i Kamp! To była prawdziwa muzyczna i wizualna uczta dla słuchaczy w każdym wieku.
Występ Izabeli Trojanowskiej z zespołem
Występ Izabeli Trojanowskiej z zespołemFoto: printscreen / Polskie Radio

ZOBACZ KONCERT IZABELI TROJANOWSKIEJ: 

Źródło: YouTube Polskiego Radia


W związku z panującą pandemią i wprowadzonymi obostrzeniami, w tym roku noc sylwestrowa nie była taka, jak zwykle. Brak możliwości udziału w dużych wydarzeniach kulturalnych, nie była jednak żadną przeszkodą w obcowaniu ze znakomitą muzyką i zabawą w doborowym towarzystwie. Polskie Radio przygotowało wiele różnorodnych propozycji, a dostęp do nich był możliwy na falach radiowych, w internecie, dzięki technologii DAB+ i w aplikacji Polskiego Radia.

Koncertowy Sylwester Polskiego Radia to była niepowtarzalna szansa na umożliwienie słuchaczom kontaktu z artystami i bezpłatny udział w wielkim wydarzeniu muzycznym. Przedsięwzięcie było również inauguracją Sceny Muzycznej Polskiego Radia - nowego cyklu multimedialnych koncertów z internetowym udziałem publiczności. 


Izabela Trojanowska (ur. 22 kwietnia 1955 w Olsztynie) rozpoczęła karierę muzyczną jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku. W 1971 roku odebrała z rąk Karola Wojtyły nagrodę im. Maksymiliana Kolbego na Festiwalu Pieśni Sakralnej Sacrosong w Chorzowie. Wtedy też otrzymała nagrodę Związku Kompozytorów na VII Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze i została laureatką nagrody za debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 1974–1978 studiowała w Studium Wokalno-Aktorskim Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, gdzie debiutowała jako aktorka teatralna.

W 1979 roku zadebiutowała jako aktorka telewizyjna w serialu "Strachy", a w 1980 - rozpoczęła roczną współpracę z Budką Suflera, a także zdobyła nagrodę za interpretację na 18. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz zajęła drugie miejsce na 4. Międzynarodowym Festiwalu Interwizji w Sopocie. W 1981 roku wydała debiutancki album "Iza", zawierający m.in. przeboje "Tyle samo prawd ile kłamstw" i "Wszystko czego dziś chcę". W 1982 roku nagrała w duecie z Tadeuszem Nalepą materiał na album "Pożegnalny cyrk", który jednak ze względu na krytykę stanu wojennego - został poddany cenzurze, a sama Trojanowska zmagała się z bojkotem. Na skutek nieprzedłużenia jej paszportu - zdecydowała się na emigrację, zamieszkała m.in. Wielkiej Brytanii i Niemczech. Po powrocie do Polski, już po upadku PRL, wydała anglojęzyczny album "Izabela Trojanowska" (1991) oraz dwie polskojęzyczne płyty: "Pożegnalny cyrk" (1993) i "Chcę inaczej" (1996). Od 1997 gra Monikę Ross-Nawrot, jedną z głównych bohaterek serialu TVP "Klan". W nowym tysiącleciu wydała dwa albumy: "Życia zawsze mało" (2011) i "Na skos" (2016).


sponsor sponsor

Czytaj także

Koncertowy Sylwester Polskiego Radia. Zobacz WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 14:00
Za nami Koncertowy Sylwester Polskiego Radia! Na ten wyjątkowy wieczór przygotowaliśmy propozycje dla miłośników różnych gatunków muzycznych. Radiowa impreza to koncerty gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, ale także muzyka poważna w sylwestrowym koncercie Filharmonii Narodowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Nowy Rok z Trójką. Koncert zespołu Luxtorpeda na zakończenie 2020

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 00:20
To była prawdziwa muzyczna uczta: premierowy koncert poznańskiej grupy Luxtorpeda zakończył w Trójce ostatnie godziny 2020 roku. Muzycy zaprezentowali utwory z najnowszej, wydanej na początku października 2020 roku, płyty "Anno Domini MMXX", jak i starsze dokonania. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncertowy Sylwester Polskiego Radia. Tak zagrały gwiazdy polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 01:08
Klasyka muzyki pop, rock i inne brzmienia - można je było usłyszeć podczas multimedialnego Koncertowego Sylwestra Polskiego Radia. To aż 6 godzin muzyki w wykonaniu gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Wydarzenie zainaugurowało Scenę Muzyczną Polskiego Radia, czyli nowy cykl koncertów z internetowym udziałem publiczności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łąki Łan" na Scenie Muzycznej Polskiego Radia. Zobacz koncert WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 16:44
Na sylwestrowy wieczór Polskie Radio przygotowało propozycje dla miłośników różnych gatunków muzycznych. Scena Muzyczna Polskiego Radia gościła również grupę Łąki Łan. Przeżyjmy te emocje jeszcze raz! 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojtek Cugowski na Scenie Muzycznej Polskiego Radia. Zobacz koncert WIDEO!

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 16:44
Scena Muzyczna Polskiego Radia rozpoczęła swą działalność od mocnego akordu: w sylwestrową noc na jej inaugurację w radiowym studiu S3 wystąpili: Wojtek Cugowski z zespołem, Jarecki, Małgorzata Ostrowska, Lanberry, Izabela Trojanowska, grupa Łąki Łan i Kamp! To była prawdziwa muzyczna i wizualna uczta dla słuchaczy w każdym wieku.
rozwiń zwiń