X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

"O wszystkim z kulturą" i "Dajesz radę". Polskie Radio na czwartek

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 17:00
Jak rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie w internecie oraz jak się uczyć efektywnie. O grach i nauce języków obcych, a także o sytuacji w Kościele po ostatnich decyzjach i śledztwach. Również o tym, jakie mamy szanse na wygraną w pojedynku z dezinformacją. 
.
.Foto: zdjęcie ilustracyjne
logo

9.00-12.00 - "Cztery Pory Roku" - zaprasza Agnieszka Kunikowska

Nauka zdalna a bezpieczeństwo dzieci w internecie. Jak rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie w Internecie, jak kontrolować, jak zabezpieczyć? Gościem audycji będzie Jovita Michalska z Fundacji Digital University. W poradniku dotyczącym koronawirusa - obowiązkowy pakiet do szpitala. Gdy zaskakuje nas informacja o tym, że czeka nas szpital (nie tylko przy COVID-19), to co powinniśmy zabrać ze sobą i jakie informacje trzeba zostawić rodzinie. W obecnym trudnym czasie pandemii myślimy o odporności naszego organizmu, o zdrowych produktach i dodatkach. To może sięgniemy po wiedzę naszych mam i babć? Nie od dziś wiadomo, że zioła i owoce łąk są bardzo zdrowe. Właściwości tych najlepszych sprawdzała Małgorzata Raducha. Ponadto, kuchnia dla dzieci, czyli "Smak na tak". Jak gotować dla dzieci? Czy razem z nimi? Jaki sens i jakie zalety ma wspólne gotowanie? A może wystarczy tylko wspólny posiłek?

Sześciu artystów street artu z różnych zakątków Polski tworzy ogromne murale na budynkach w przestrzeni publicznej Nowego Sącza. Artystyczne dzieła powstają w ramach  pierwszej edycji Ulicznego Pleneru Artystycznego "Siew". Ma to ułatwić obcowanie ze sztuką w trudnych czasach pandemii. Każdy z artystów prezentuje swój własny, niepowtarzalny styl i odnosi się w swojej pracy m.in. do jubileuszy, jakie organizowane są w tym roku przez Małopolskie Centrum Kultury "Sokół". A jest ich kilka, chociażby 110-lecie kina w "Sokole" oraz jedno z największych realizowanych w mieście wydarzeń artystycznych - Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych "ŚWIĘTO DZIECI GÓR". Konkursy: "Co tu nie gra?" i "Od małego dla dużego".

13.00-15.00 - "Muzyczna Jedynka" - zaprasza Paweł Sztompke

Gościem audycji będzie Krzysztof Ryzlak szef festiwalu i konkursu Stacja Kutno. W tym roku będzie to edycja internetowa Festiwalu Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

21.00 - "Magazyn Bardzo Filmowy" - zaprasza Joanna Sławińska

19 listopada mija 45 lat od premiery "Lotu nad kukułczym gniazdem". To arcydzieło czesko-amerykańskiego reżysera Miloša Formana nagrodzono 5 Oscarami (najlepszy film, reżyseria, scenariusz adaptowany, najlepszy aktor pierwszoplanowy - Jack Nicholson jako McMurphy i najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Louis Fletcher jako pamiętna siostra Ratched). Zapraszamy Słuchaczy do dzielenia się z nami opowieściami o odbiorze tego filmu, m.in. o tym które sceny i kreacje aktorskie zrobiły na Państwu największe wrażenie. Prosimy też o wybór, z uzasadnieniem, najlepszego zdaniem Państwa filmu Miloša Formana - czy jest to właśnie "Lot nad kukułczym  gniazdem", czy jeden z wielu innych: "Hair", "Amadeusz", "Skandalista Larry Flint", "Duchy Goi", a może wolą Państwo czeskie filmy Formana: "Czarny Piotruś", Miłość blondynki", "Pali się, moja panno". Nasza sekretarka automatyczna działa już teraz pod numerem 22 6452205. Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy.

Ponadto w Magazynie Bardzo Filmowym: rozmowa z Mirosławem Borkiem, reżyserem, scenarzystą, producentem, uhonorowanym Nagrodą Mediów Publicznych 2020 przede wszystkim za film dokumentalny "Wojna światów" oparty na zrekonstruowanych i pokolorowanych materiałach archiwalnych sprzed stu lat. Poza tym - wiadomości o trwających festiwalach filmowych w wersji online: Camerimage (14-21 listopada) i 18. Warszawskim Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej KAMERA DAWIDA (16-22 listopada).

LITERATURA W JEDYNCE: 

10.35 - słuchowisko "Katedra Panny Marii w Paryżu" Wiktora Hugo. Reżyseria Romana Bobrowska, Esmeralda - Dorota Pomykała, Quasimodo - Jerzy Stuhr. Nagranie z roku 1981.

21.45 - "Rękopis znaleziony w Saragossie" Jana Potockiego. Czyta Jan Englert (archiwum PR).

23.50 - "Hłasko. Proletariacki książę" Radosława Młynarczyka, Wydawnictwo Czarne.

logo

07.00-10.00 - "Poranek Dwójki" - prowadzi Paweł Siwek

W "Poranku Dwójki" przeniesiemy się nad Olzę. Wiosną każdego roku widzowie przekraczali tę rzekę tę "mostem Przyjaźni" podczas odbywającego się po stronie polskiej i czeskiej Cieszyna - Przeglądu Filmowego "Kino na Granicy". W tym roku Przegląd - z przyczyn oczywistych - dostępny będzie jedynie online. Wydarzenie - mimo zmienionej formuły - ma jednak nadal łączyć ponad symbolicznymi granicami. Przygotowano pokazy starannie wyselekcjonowanych najnowszych filmów czeskich, słowackich i polskich, ale także w programie znalazły się projekcje będące filmową zapowiedzią kolejnej odsłony Kina na Granicy, o czym rozmawiamy z Jolantą Dygoś - dyrektorką Przeglądu Kino na Granicy. Spotkanie o godz. 9.30. W audycji przyglądamy się także, jak pandemia wpłynęła na ofertę na rynku książek drukowanych, sprawdzamy, jak zabezpieczane są zbiory w europejskich muzeach, zapraszamy również na spacer wśród teatralnych drzew na Powiślu.

12.05-12.45 - "Kanon Dwójki" - prowadzi Klaudia Baranowska  

Karol Szymanowski Noktrun i Tarantella op. 28 (oprac. na kwartet smyczkowy); Maurice Ravel Kwartet smyczkowy F-dur, wyk. Szymanowski Quartet. 

12.45-13.00 - "Zapiski ze współczesności" - Jerzy Artysz, opr. Anna Skulska (premiera)

16.00-17.30 - "Wybieram Dwójkę" - prowadzi Jakub Kukla

Gościem w audycji jest Waldemar Dąbrowski - dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, która rozpoczyna świętowanie 55-lecia odbudowy gmachu teatru po wojnie. Ponadto Festiwal Kina Kobiet - Demakijaż w Lublinie, Festiwal Sztuki Opowiadania, książka "Sztuka po roku 1989" Stefanii Krzysztofowicz-Kozakowskiej. W "Literackich witaminach" - Dariusz Pachocki.

17.30-18.00 - "O wszystkim z kulturą- aud. Michała Szułdrzyńskiego

O sytuacji w Kościele po ostatnich decyzjach i śledztwach. Michał Szułdrzyński rozmawia z Marcinem Przeciszewskim, historykiem, dziennikarzem, redaktorem naczelnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.  

19.00-22.00 - "Filharmonia Dwójki" - prowadzi Róża Światczyńska

Koncert Orkiestry Symfonicznej NHK (11.12 2019, Suntory Hall, Tokio)
Mikołaj Rimski-Korsakow Kaprys hiszpański op.34; Franciszek Liszt Koncert fortepianowy Es-dur nr 1;Piotr Czajkowski I Symfonia  g-moll op., 13 "Zimowe marzenia"
Wyk. Daniel Kharitonov - fortepian. Orkiestra Symfoniczna NHK, dyr. Pablo Heras - Casado

21.30-22.00 - "Rozmowy po zmroku"Słowacki odkrywany na nowo - aut. Adrian Bąk

W najbliższych "Rozmowach po zmroku" porozmawiamy o opublikowanym właśnie rękopisie Juliusza Słowackiego z podróży po Wschodzie i trzytomowej publikacji temu poświęconej. "Raptularz wschodni" został odkryty przez prof. Henryka Głębockiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego, choć jeszcze do 2010 r. uważano, że zapiski Słowackiego spłonęły w czasie II wojny światowej. Czego dowiadujemy się z notatnika o wielkim poecie? Czy lektura Raptularza rzuca nowe światło na twórczość narodowego wieszcza? Goście: prof. Henryk Głębocki (Uniwersytet Jagielloński), prof. Maria Kalinowska (Wydział Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego), prof. Zbigniew Przychodniak (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu).

22.00-23.00 - "Muzyczny wieczór": Zacznij od Bacha - prowadzi Ewa Pobłocka

LITERATURA W DWÓJCE:

11.00-11.10 - "To się czyta" - Marcel Woźniak "Tyrmand. Pisarz o białych oczach", czyta Łukasz Lewandowski, odc. 4.

15.00-15.15 - "Literacka sjesta" - Jarosław Jakubowski "Circus Mundi", reżyseria Sebastian Konrad, muzyka Krzysztof Aleksander Janczak, obsada: Izabela Dąbrowska, Sebastian Konrad, odc. 14.

19.15-19.30 - "Książka do słuchania" - Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz "Boża podszewka", czyta Stanisława Celińska, odc. 14 (powtórzenie).


logo


00.00-02.00 - "Potrójne Pasmo Przenoszenia" - Michał Margański

02.00-04.00 - "Annały Migały" - Michał Migała

04.00-06.00 - "Trójka budzi / nowa fala" - Jędrzej Kodymowski

06.00-08.45 - "Pora na Trójkę" - Łukasz Ciechański i Małgorzata Łukowska

W audycji m.in. o badaniach o najśmieszniejszym serialu na świecie. Naukowcy przebadali specjalnymi metodami ponad sto losowo wybranych osób, aby sprawdzić liczbę śmiechów na godzinę. Wygrał serial "The Office" z 1 minutą i 45 sekundami śmiechów na godzinę. Opowiemy też o łódzkich przystankach autobusowych, które zostały dziełami sztuki, odwiedzimy Zamek Templariuszy w Tomar (Portugalia) i sprawdzimy jak przebiega wypożyczanie książek w dobie koronawirusa; odwiedzimy bibliotekę miejską w Ustce. Przyjrzymy się również przyszłości telefonii i motoryzacji: specjalny system zablokuje nam telefon, kiedy wykryje, że poruszamy się samochodem. Ma to na celu poprawienie bezpieczeństwa na drogach i zredukowanie liczby osób korzystających z telefonu w trakcie jazdy.

08.45-09.00 - "Salon polityczny Trójki" - Beata Michniewicz

Gościem - Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu

09.00-09.50 - "Muzyczna Poczta UKF" - Tomasz Żąda

09.50-10.00 - "Informator ekonomiczny" - Arkadiusz Ekiert

10.00-11.00 - "Trójkowo rockowo" - Marek Wiernik

11.00-15.00 - "Trójka do trzeciej" - Piotr Łodej

W audycji m.in. o XV Festiwalu Warszawskim Niewinni Czarodzieje, w tym warsztatach pisania kryminałów oraz o "Ekonomii w sztuce" - wystawie Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, łączącej sztukę z najważniejszymi terminami cywilizacyjnymi: historia, sport, nauka. I ekonomii. Powiemy także o pracowni rzemieślników z Wrocławia, którzy zasłynęli m. in. wykonaniem miedziowej repliki smoczego jaja z serialu "Gra o tron". Wspomnimy również jak dbać o głos oraz przyjrzymy się młodzieżowemu słowu roku – nastolatki wytłumaczą nam, co modne w tegorocznym slangu. Poza tym - Akademia Rozrywki - Potyczki ze Szwedem oraz reportaż, tym razem - "Z pomocą" Joanny Boguslawskiej. Bohaterem tego reportażu jest Michał Przedlacki, który do niedawna pracował w agencji reklamowej. Wraz z kolegą wyjechał na Sri Lankę. Wielka fala tsunami zastała ich w hotelu oddalonym zaledwie kilka metrów od plaży. Michałowi towarzyszył kolega Tim, filmowiec. Przeżycie zmieniło jego życie. Michał skontaktował się z Polską Akcją Humanitarną, która powierzyła mu organizowanie misji na Sri Lance. Z pomocą humanitarną wyjeżdżał także do Syrii, Afganistanu, Indonezji. W czasie pandemii postanowił wraz ze strażakami dostarczać do szpitali i domów pomocy społecznej sprzęt ochrony osobistej. 

15.00-16.00 - "W Tonacji Trójki" - Michał Kirmuć

16.00-19.00 - "Tu Trójka" - Witold Lazar

W audycji powiemy m.in. o tym, jak się "konstruuje" szczepionki, a także o projekcie farm balkonowych, autorstwa studentów Politechniki Krakowskiej, zwyciężył w międzynarodowym konkursie architektonicznym „24H Farmer”. Uczestnicy musieli w ciągu doby zaprojektować wertykalną farmę miejską, która będzie "lekiem na pandemiczną samotność", gość Julia Sierpień, współautorka nagrodzonego projektu. Odwiedzimy również Festiwal "Ukraina w centrum Lublina", który w tym roku odbywa się w sieci. Co zaplanowano, z czego można skorzystać? Tymczasem Teatr Wielki w Poznaniu, w związku z pandemią zachęca widzów do oglądania oper na jego stronie. Co można zobaczyć? Skoro o sztuce - Francis Ford Coppola poprawił ostatnią część trylogii "Ojciec Chrzestny". Teraz film ma być taki jak reżyser zawsze chciał. Już wcześniej wydał dłuższą wersję słynnego Czasu Apokalipsy. Coppola ujawnił, że zmienił początek i koniec filmu, dodał kilka nowych scen, zmienił ścieżkę dźwiękową. Nowy film będzie można obejrzeć jeszcze przed Świętami. 

19.00-22.00 - "Muzyka z Trójką"

19-20 - "Czy już Państwo słyszeli?" - Justyna Grabarz

20-21 - "Konstelacja M." - Mateusz Tomaszuk

21-22 - "Od punka do Franka" - Radosław Okrasko

22.00-23.00 - "Klub Trójki" - Piotr Semka

Polska i Ukraina w spirali wzajemnych rozczarowań. Sześć lat po Majdanie i półtora roku od wyboru Wołodymyra Zełenskiego. Goście: Łukasz Adamski, analityk polityk Europy Wschodniej, Sławomir Dębski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych oraz Mykoła Rabczuk – analityk polityki międzynarodowej z Kijowa.

23.00-00.00 - "Gitarą i piórem" - Janusz Deblessem
logo


13.00-14.00 - "Muzyczny Lunch" - Ula Kaczyńska zaprasza na wywiad z zespołem Funkasanki - nieco ekscentryczną dwójką ze wschodniej Polski. Łączą muzykę elektroniczną, alternatywną i popową nie przejmując się gatunkami. 

14.00-15.00 - "Dajesz radę" - porozmawiajmy językiem z gier! Granie to świetna metoda nauki. Assassin's Creed pomoże nie tylko w angielskim, wystarczy zmienić język na ten, którego chcemy się uczyć. Jak uczyć się języków z gier? Podpowie Ania Hardej.

15.00-17.00 - "Czat Czwórki" W czasie pandemii fake newsy stały się jeszcze większym zagrożeniem. Plotki na temat COVID-19, stygmatyzacja i teorie spiskowe krążą w 25 językach w co najmniej 87 krajach. Według badań rozprzestrzenianie dezinformacji prowadzi do zgonów i utraty zdrowia. Jakie mamy obecnie szanse na wygraną w pojedynku z dezinformacją? Jak się nie dać nabrać? Na dyskusję zaprasza Piotr Firan.

17.00-19.00 - "TOP" - OMG, czyli ogarniamy mowę geeka: imo - niektórym wydaje się, że to inna, skrótowa wersja od lmao. Oznacza jednak coś zupełnie innego. Czy imo weszło na stałe do naszych konwersacji? A może jest zarezerwowane do użytku tylko na niektórych forach?   


LITERATURA W CZWÓRCE: 

10.30 - radiopowieść "Idiota" Fiodora Dostojewskiego w tłum. ​Jerzego Jędrzejewicza, w reżyserii Janusza Kukuły, z gwiazdorską obsadą, m.in. Piotrem Adamczykiem, Piotrem Fronczewskim, Januszem Zakrzeńskim, Joanną Trzepiecińską. 


logo


7.00-10.00 - "Poranek w PRD" - Dla jednych są przedmiotem tabu, dla innych tematem żartów, ale są i tacy, jak na przykład Marcin Luter, którzy podczas korzystania z nich obmyślają plan naprawy świata. Choć pisanie o nich wydaje się niewdzięcznym zajęciem, ich historia jest bardzo ciekawa. Toalety, ubikacje, ustępy, wygódki, latryny, usiadki - bo o nich mowa - towarzyszą nam każdego dnia. Czy jednak było tak zawsze? W Poranku w "Dniu toalet" poznamy ich historię. 

10.00-11.00 - "Muzyczne podróże" - Czy może nam coś bardziej umilić czas w długie jesiennie wieczory niż muzyka, zwłaszcza ta tworzona w gronie rodzinnym? Wspólne śpiewanie i granie piosenek, własnych czy ulubionego wykonawcy, to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i rozwijanie talentów i ekspresji artystycznej Twoich dzieci. Dlatego Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz Polskie Radio Dzieciom zapraszają do wzięcia udziału w konkursie "Nasze Muzyczne Źródełko". O konkursie opowie jego jurorka Kaja Prusinowska, śpiewaczka, animatorka.

15.30 - "Jak będę duży/Jak będę duża" - Zostanę scenografem... poznamy ten niezwykle ciekawy zawód, którego wykonawca, choć stojący poza planem filmowym ma bardzo duży wpływ na jego wygląd - bo w końcu to on go projektuje.  

17.15 - "Zbieraj z klasą" - Plastik jest wszędzie wokół nas. Przypomnimy, jak wpływa on na środowisko, jak prawidłowo go utylizować, jakie są jego zamienniki, w jaki sposób dać mu drugie życie i opowiemy o największych plastikowych błędach, jakie popełniamy.

21.00-23.00 - "Strefa rodzica" 

W audycji m.in. o myśleniu wizualnym, czyli o tym, jak uczyć się efektywnie. O nowych efektywnych metodach uczenia się porozmawiamy z Agatą Baj, propagatorką myślenia wizualnego w edukacji  trenerką efektywnych technik uczenia (się), pedagogiem, doradcą personalnym i zawodowym. Agata Baj projektuje i prowadzi szkolenia z zakresu m.in. efektywnych metod nauczania i uczenia się. Prowadzi zajęcia dla uczniów oraz warsztaty dla nauczycieli i studentów, jest autorką książki "Myślografia". Drugim tematem audycji będzie pomoc psychologiczna w czasie pandemii. Czy potrzebna jest nam bardziej niż dotychczas? Z jakimi kryzysowymi sytuacjami w relacjach rodzinnych spotykamy się w czasie pandemii? Jak tutaj  pomóc może psycholog i gdzie takiego psychologa szukać? Gość: Kaja Toczyska, psycholog, założycielka serwisu internetowego Twój Psycholog.


LITERATURA W POLSKIM RADIU DZIECIOM:

6.30 i 14.00 - słuchowisko "Fortele Jonatana Koota" na podstawie książki Janusza Przymanowskiego w adaptacji Zdzisława Dąbrowskiego, wyprodukowane przez TPR w 1977 roku. Trójka bohaterów kot Jonatan, ptak Eryk Kowalik oraz żółw Biki Helonidiusz, powołują do życia Eskadrę Jonatana i stają do walki z trucicielami środowiska.

Bajka w poruszający sposób przekazuje uniwersalne wartości takie jak ochrona przyrody, odwaga, bohaterstwo, poświęcenie.

Obsada: Wiktor Zborowski, Stefan Friedmann, Marian Kociniak, Ryszard Olesiński, Eugeniusz Robaczewski, Alicja Rojek, Piotr Skarga, Janina Sokołowska, Stanisław Zatłoka, Stanisław Żeleński.

12.15 - Bajkowy kącik" - Bajka tworzona z 3-letnim Frankiem pt. "O T-rexie, który dał się oszukać Megaptorowi". 

19.10 - "Książka do poduszki" - "O krasnoludkach i o sierotce Marysi" Marii Konopnickiej, czyta Patryk Bartoszewski.

logo

9.00 - "Duża Czarna" - zaprasza Przemysław Psikuta

Autor przybliży nam postać pianisty, kompozytora i wybitnego pedagoga Teodora Leszetyckiego oraz jego uczniów: Ignacego Jana Paderewskiego oraz Ignacego Tiegermana. W programie usłyszymy m.in. Nokturn Des-dur op. 27 nr 2, Polonez B-dur op. 71 nr 2 oraz wybrane Etiudy Chopina, a także Sonatę fortepianową cis-moll op. 27 nr 2 Beethovena i Etiudę koncertową f-moll "La leggierezza" Franciszka Liszta.

12.00 - "Interpretacja niejedno ma imię - Chopin historyczny czy współczesny?" - zaprasza Marcin Majchrowski

Jak brzmi Mazurek a-moll op. 18 nr 4 Chopina na fortepianie historycznym i współczesnym dowiemy się na przykładzie interpretacji m.in. Artura Rubinsteina i Janusza Olejniczaka. W audycji usłyszymy również interpretacje Marii João Pires, Maurizia Polliniego oraz Krystiana Zimermana.

21.00 - "Na jazzowo" - zaprasza Andrzej Zieliński

Autor zaprasza na muzyczne podróże po całym świecie. Za sprawą Marii Pomianowskiej i jej albumu z 2010 roku z aranżacjami utworów Chopina przeniesiemy się do Persji, na Dziki Zachód, na Bałkany, do Andaluzji oraz do Afryki. W audycji wysłuchamy również duetu: Leszka Możdżera i Glorii Campaner. W ich jazzowych aranżacjach zabrzmią dzieła: Prokofiewa, Piazzoli, Debussy'ego oraz Albeniza.

 

Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: #zostańwdomu W POLSKIM RADIU
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak