X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

"Choinki Jedynki" i "Źródełko" - Polskie Radio na weekend

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 15:30
W niedzielę inauguracja XIX Akcji Charytatywnej "Choinki Jedynki". Finał Akcji 5 grudnia. Zebrane środki przekazane zostaną Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

. .


W niedzielę:

10.00-12.00 - "Czas pogody" - zaprasza Zbigniew Krajewski

"Żyłem bez granic i nieraz myślę, że moje istnienie można zaliczyć do arcydzieła sztuki" - pisze w swojej najnowszej książce Jacek Pałkiewicz. Dlaczego podróżnik zapowiada ,że to jego ostatnia książka, co go uwiodło w Uzbekistanie, za co kocha bezbrzeżną Syberię i dokąd wybrałby się teraz jako emeryt syty ekstremalnych wypraw - o tym wszystkim opowie w Czasie pogody.

Będzie też utwór wybrany przez Kazimierza Kowalskiego i szczypta humoru od Teresy Drozdy.​

17.00 - inauguracja XIX Akcji Charytatywnej "Choinki Jedynki", z której środki przekazane zostaną Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego.

Honorowy patronat nad akcją ponownie objęła Pierwsza Dama Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.​

Audycję inaugurującą XIX Akcję Charytatywną "Choinki Jedynki" poprowadzą: Agnieszka Kunikowska i Daniel Wydrych. Ich gośćmi będą wybitni malarze, jurorzy konkursu dla dzieci: Aneta Kosin, Marek Jaromski, prof. Franciszek Maśluszczak, przedstawiciele fundacji Anny Dymnej, prof. Andrzej Cechnicki, lekarz psychiatra, jeden z pierwszych w Polsce orędowników opieki środowiskowej w leczeniu zaburzeń psychicznych oraz Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia.​

21.00 - "Słuchowisko w radiowej Jedynce" - Michał Andruk "Dziennik wojenny"

Słuchowisko powstało w na podstawie scenariusza Michała Andruka, nagrodzonego trzecią nagrodą w konkursie ogłoszonym przez Polskie Radio z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Wyreżyserował je Waldemar Modestowicz. Bohaterem jest rotmistrz Białobłocki, wojskowy i poeta, prowadzący tytułowy "dziennik wojenny".

Adaptacja: Marta Rebzda, reżyseria: Waldemar Modestowicz, realizacja akustyczna: Maciej Kubera, opr. muz. Renata Baszun.  

 

logo 


W niedzielę:

00.00 – 01.00 – Hortus musicus hortus electronicus – prowadzi Marek Zwyrzykowski
VIII Konkurs Palma Ars Acustica grupy Ars Acustica Europejskiej Unii Nadawców (maj 2020)

Nicolas Perret/Silvia Ploner The Forest Within - Within the Forest

09.30 – 10.00 – Magazyn filmowy: "Piąty Element" Luca Bessona i jego wpływ na historię kina  – prowadzi Beata Kwiatkowska

10.00 – 11.00 – Cafe „Muza”: Aleksandra Świgut – prowadzi Andrzej Sułek

11.00 – 11.30 – Droga przez mąkę: Bank genów ziemniaka w Boninie – prowadzi Łukasz Modelski; gość: Zuzanna Groniowska - działaczka polskiego ruchu slow food

Dla jednych pyra, dla innych kartofel, a dla wszystkich - ziemniak.

To jeden z najważniejszych składników polskiej kuchni. W Boninie pod Koszalinem od 1966 roku działa Instytut Ziemniaka należący obecnie do Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowego Instytutu Badawczego.

Znajduje się tam jedyny w Polsce i jeden z największych w Europie Bank Genów Ziemniaka in vitro. W banku utrzymywanych jest około 1600 zdrowych genotypów ziemniaka pochodzących z całego świata.

12.30 – 13.00 – Czytelnia: Pajtim Statovci „Przejście”, Ivica Prtenjača „Wzgórze” - prowadzi Małgorzata Szymankiewicz; Goście: Magdalena Mikołajczuk, Piotr Kofta

19.00 – 20.00 – Wieczór ze słuchowiskiem: Józef Hen „Pingpongista”, prod. 2010,

reż. i adapt. Waldemar Modestowicz, real. akust. Maciej Kubera, opr. muz. Tomasz Obertyn
Obsada: Ewa Wiśniewska (Frajndla), Henryk Talar (Gustaw Wiernik), Franciszek Pieczka (Stefan), Olgierd Łukaszewicz (Sędzia), Elżbieta Kępińska (Michalina), Ignacy Gogolewski (Ksiądz Ziemowit), Stanisław Brudny (Jaśko)

22.00 – 00.00 – Wieczór płytowy – prowadzą Tomasz Szachowski i Przemysław Psikuta Czesław Niemen – Idée fixe - 1978 Polskie Nagrania

logo
W niedzielę:

04.00 - 06.00 Ranny wzmacniacz - Grzegorz Hoffmann

06.00 - 08.00 Muzyczne rozmowy - Redakcja Katolicka

08.00 - 09.00 Bed and Breakfast - Agnieszka Furtak-Bilnik i Raf Uzar

Odpowiedzi na pytania językowe słuchaczy plus gość Agnieszka Moore o bajkach dwujęzycznych i o tym, jak uczyć dzieci angielskiego

09.00 - 11.00 Zagadkowa niedziela – Katarzyna Stoparczyk                               

11.00 - 12.00 Audycja muzyczna – Michał Grabkowski

12.00 - 14.00 Audycja muzyczna – Mateusz Tomaszuk

14.00 - 15.00 Magazyn Bardzo Kulturalny - Barbara Marcinik                                                  

15.00 - 17.00 Do trzech razy nuta - Roman Dziewoński

17.00 - 19.00 Trzecia Strona Medalu

19.00 - 20.00 Koncert w Trójce – Navi i Grzegorz Wilk - zapowiada: Tomasz Żąda

20.00 - 21.00 Scena Teatralna Trójki – powtórka – I miejsce w konkursie – Nasłuchiwanie Gościnność – Szymon Bogacz _ „Nikos z Chojnowa”/

21.00 - 00.00  Audycja muzyczna –  Aleksandra Kaczkowska

 

logo

W niedzielę:

9.00-11.00 - "Tędy po trendy" - rozmowa o pierwszym vlogu w Polsce poświęconemu teatrowi operowemu. Młody śpiewak – Jasin Rammal-Rykała – zdradzi, jakie mity dotyczące opery funkcjonują w powszechnej świadomości.

12.00-13.00 - "Strefa gamingu" - gdyby w szkole uczono fizyki na podstawie gier komputerowych, zapewne wielu z nas zostało by prymusami. Bezwład obiektów, zachowanie ciał czy jazda samochodami stała się czymś, co wyniosło gaming na nowy poziom.

Łukasz Jeffrey Chmiel zaprasza na rozmowę o fizyce w grach.

15.00-16.00 - "Artystyczny wybieg" - bohaterem audycji będzie Jędrzej Gorski: student III roku Warszawskiej Szkoły Filmowej na wydziale reżyserii. Za swoje filmy krótkometrażowe ,,Eden”, ,,Lena” otrzymał nagrody na międzynarodowych festiwalach.

Współtworzył serial Kontrola, który osiągnął ponad 30mln wyświetleń na YouTube, realizował ponad 5 teledysków dla zespołów polskich i zagranicznych. O czym będzie jego film dyplomowy?

17.00-19.00 - "Funkadelia" - nowy talent Hemai, The DangerFeel Newbies, bardziej funkowe rytmy zapewnią Suprise Chef, The Budos Band i Malcolm Catto z grupą Little Barrie, imprezowy hip-hop zaserwuje Andy Cooper (Ugly Duckling). Będzie Mike D z Beastie Boys, Renata Lewandowska, sporo afro-klubowych brzmień (Max Le Daron, Mans O), a bardziej deepowo, elektronicznie i jesiennie zagrają Ruckspin, czy James Blake. Zaprasza Harper. 


PRD logo 

W niedzielę:

10.00-11.00 - "Dźwięk dobry" - W związku z Dniem Listonosza - ludzie listy piszą, czyli jak dawniej brzmiała poczta i jakie dźwięki na poczcie można usłyszeć dzisiaj.​

11.00 - "Źródełko" - O tańcach pochodzących ze swojego regionu opowiedzą nam Brygida Sordyl i Kuba Gołdyn – koło, siustany, obyrtka. Poznamy także zabawy pasterskie, które zaskoczą niejednego z nas. Ponadto postaramy się poszukać odpowiedzi na pytanie przedszkolaków o to, co oznacza słowo aloha i jak się tańczy na Hawajach.

DLA DOROSŁYCH: 

21.00 - "Kulturalna strefa" - O najnowszym filmie dla dzieci Mariusza Paleja „Czarny młyn”. To opowieść o akceptacji i tolerancji, do której dzieci muszą dojść własną drogą. Rozmowa z reżyserem.

LITERATURA W POLSKIM RADIU DZIECIOM:

9.00-10.00 - "Opowieści ludów świata" - Największe jeziora - Jezioro Górne na granicy Kanady i USA. Bajki Indian z krainy Wielkich Jezior.

18.30 - "Słuchowisko w Polskim Radiu Dzieciom" – "Heidi" Johanny Spyri w adaptacji Emilii Stawskiej, wyprodukowane przez Teatr Polskiego Radia w 1993 r. Urocza opowieść o Heidi, którą opiekuje się mieszkający w szwajcarskich Alpach dziadek uznawany przez okolicznych mieszkańców za gbura, odludka i dziwaka.

Pogodna, mądra i wrażliwa dziewczynka szybko podbija serce zgorzkniałego starca, nawiązuje liczne przyjaźnie i żyje szczęśliwie wśród pięknej, alpejskiej przyrody.

Realizacja akustyczna: Ewa Szałkowska. Opracowanie muzyczne: Barbara Dzięgielewska. Reżyseria: Andrzej Piszczatowski.Obsada: Rysiówna Zofia, Barciś Artur, Trafankowska Daria​, Tkaczyk Jerzy, Rojewska Aleksandra, Pawłowski Marek, Ładyńska Joanna, Garbowska Maria, Brzezińska Anna, Berger Juliusz, Szary Maciej​, Rastawicka Danuta.

19.00-21.00 - "Wieczorne pogaduchy" - Kontynuujemy naszą niezwykłą przygodę z Milą, prosiaczkową i wszystkimi bohaterami z krainy wyobraźni. Rozmowy o przyjaźni, bliskości ale i o strachu np. przed ciemnością i jak sobie z tym radzić.

logo

 

W niedzielę:

12.00 - "Wokół Wielkiego Konkursu" - bohaterką audycji Artura Bieleckiego będzie Roza Tamarkina – radziecka pianistka i pedagog, laureatka II nagrody na III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

18.00 - "Złoty wiek muzyki kameralnej". Danuta Gwizdalanka zaprasza na audycję poświęconą Sonacie Kreutzerowskiej Ludwiga van Beethovena, rozważanej w perspektywie postkolonialnej. Dzieło zabrzmi w wykonaniu Dawida Ojstracha i Lwa Oborina.

Zapraszamy! Zobacz więcej na temat: #zostańwdomu W POLSKIM RADIU
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak