X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Polskie Radio

"Pozbawia niektóre dzieci prawa do ojca". Francuscy biskupi krytykują nową ustawę bioetyczną

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 11:32
- Nic dobrego nie przyniesie społeczeństwu stanowienie krótkowzrocznych i ideologicznych praw – stwierdzili biskupi Francji po tym, jak Zgromadzenie Narodowe przyjęło kontrowersyjną ustawę bioetyczną umożliwiającą in vitro lesbijkom i rozszerzającą możliwość aborcji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

- Nowa ustawa w sposób arbitralny pozbawia niektóre dzieci prawa do ojca - stwierdził abp Pierre d’Ornellas, przewodniczący komisji ds. bioetyki episkopatu Francji.

Francja manifestacja dla wszystkich bioetyka pap 1200.jpg
Francja: nowe przepisy umożliwią lesbijkom adopcję dzieci i rozszerzą aborcję. Pretekstem COVID-19

Ocenił, że w ten sposób rezygnuje się z uznania pełnej godności dziecka, które jest podmiotem przysługujących mu praw, by uczynić zadość woli rodzicielstwa. - W czasie debaty wielokrotnie słyszałem, jak mówiono, że prawo to promuje ludzką miłość. Warto jednak przypomnieć, że nie taka jest rola ustawodawców. Oni mają bronić godności człowieka i wypływających z niej wartości, co zakłada także ochronę praw najsłabszych - podkreślił abp d’Ornellas.

Duchowny wezwał francuskich senatorów, by sprzeciwili się przyjęciu tak krótkowzrocznego prawa, które w imię ideologicznej tolerancji zadekretuje, że dzieci mogą rodzić się bez ojca.

- Broniąc tak aktywnie dzieła stworzenia, nie zapominajmy o obronie człowieka. Nie zatracajmy sensu historii - zaapelował przewodniczący komisji ds. bioetyki.

pg, VaticanNews

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paryż: nawet 600 tys. uczestników demonstracji przeciw in vitro dla lesbijek

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 14:36
Tysiące uczestników zgromadziły w niedzielę w centrum Paryża protesty przeciwko planowanemu umożliwieniu zapłodnienia in vitro związkom lesbijskim i kobietom samotnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja: nowe przepisy umożliwią lesbijkom adopcję dzieci i rozszerzą aborcję. Pretekstem COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 13:16
Francuskie Zgromadzenie Narodowe przegłosowało nowelizację ustawy bioetycznej. Wprowadzono szereg zmian do projektu ustawy, nad którym na początku roku pracował Senat. Zgromadzenie Narodowe rozszerzyło dostęp do aborcji, zgodziło się na genetyczne modyfikowanie embrionów, chimery i finansowaną przez państwo sztuczną prokreację dla lesbijek i samotnych kobiet.
rozwiń zwiń