X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Polskie Radio

Rock, jazz i na poważnie – koncertowy weekend

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 09:55
"Domówka z Dwójką" u młodego barytona Andrzeja Filończyka, Stanisława Celińska i Ptaszyn Wróblewski w Trójce. Dzieci zapraszamy na bajkę symfoniczną "Piotruś i wilk". Przypomnimy koncerty z najlepszego repertuaru zarówno Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, jaki i radiowych festiwali.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/photofriday
logo 

DWÓJKA

SOBOTA 23 MAJA

19.00-19.30 - DOMÓWKA Z DWÓJKĄ – ANDRZEJ FILOŃCZYK – BARYTON

Koncert wideo na stronie internetowej i FB Dwójki, audio na antenie Dwójki.

W szóstej już odsłonie audycji, w której zaprzyjaźnieni z Programem 2 Polskiego Radia artyści koncertują dla słuchaczy i internautów, wystąpi śpiewak operowy Andrzej Filończyk.

Młody, ale robiący oszałamiającą karierę baryton zaprezentuje przebojowe arie, a akompaniować mu będzie na fortepianie Katarzyna Sienkiewicz. Transmisja koncertu na antenie Dwójki oraz – w formie wideo – na stronie internetowej oraz Facebooku stacji.

W listopadzie występował w Bawarskiej Operze Narodowej, a w styczniu w Royal Opera House. Metropolitan Opera w Nowym Jorku zaplanowała jego debiut na kwiecień tego roku. Gdyby do niego doszło, stałby się najmłodszym polskim śpiewakiem w historii, który wystąpił na jednej z najsłynniejszych scen operowych świata. Niestety epidemia koronawirusa pokrzyżowała te plany.

Andrzej Filończyk ma 25 lat i znajduje się obecnie u progu wielkiej międzynarodowej kariery.

W maju 2016 roku otrzymał pierwszą nagrodę oraz nagrodę dla najlepszego polskiego głosu w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Stanisława Moniuszki w Warszawie.. Jeden z najczęściej i najchętniej zapraszanych przez wielkie teatry operowe polskich śpiewaków młodego pokolenia wykona – wraz z pianistką Katarzyną Sienkiewicz – słynne arie z oper Mozarta, Donizettiego, Rossiniego i Moniuszki.

– Muszę przyznać, że miałem dużo szczęścia. Spotkałem odpowiednich ludzi w odpowiednim momencie swojego życia. Czy to był profesor Bogdan Makal, profesor Eytan Pessen, czy inni nauczyciele oraz dyrektorzy festiwali i oper – każda z tych osób przygotowywała mnie do coraz ważniejszych przesłuchań. Zatem kiedy przychodziły naprawdę ważne występy, to gdzieś czułem z tyłu głowy, że to może być ten przełom, który rozpocznie na poważnie moją karierę – mówił Andrzej Filończyk w radiowej Dwójce zapowiadając swój koncert.

20.30-23.00 – Opera pod gwiazdami

Inauguracja Sezonu Koncertowego Polskiej Orkiestry Radiowej – prowadzi Marcin Majchrowski

Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia SA im. Witolda Lutosławskiego 15.09.2013 r.

Zygmunt Noskowski, Zemsta za mur graniczny, opera w czterech aktach; wyk.: Aleksandra Kubas-Kruk – sopran (Klara), Robert Gierlach – bas-baryton (Cześnik), Wojtek Gierlach – bas (Rejent), Paweł Skałuba – tenor (Wacław, Anna Lubańska – alt (Podstolina), Ryszard Minkiewicz – tenor (Papkin), Dariusz Machej – bas (Dyndalski), Chór Filharmonii Wrocławskiej, Chór Polskiego Radia, Łukasz Borowicz– kierownictwo muzyczne, dyrygent. 

KONCERTY NOSPR tylko online

Godz. 12.00

Franz Lehár Judyta - operetka w 5 aktach (fragmenty), Wesoła wdówka - operetka w 3 aktach (fragment), Johann Strauss (syn) Na polowaniu op. 373, Zemsta nietoperza - operetka w 3 aktach (fragmenty), Marsz egipski op. 335, Walc cesarski op. 437, Pizzicato - Polka, Franz von Suppé Uwertura do operetki „Chłop i poeta”, Johann Strauss Marsz Radeckiego op. 228.

Wyk: Talia Or - sopran; Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Thomas Rösner.

Koncert noworoczny, Katowice, Sala im. G. Fitelberga, 8.01.2012 r. 

Godz. 21.00

Gustav Mahler IX Symfonia D-dur. Wyk: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Christian Arming.

Katowice, Sala im. G. Fitelberga, 14.12.2012 r. 

NIEDZIELA 24 MAJA

18.00 – 20.00 – Filharmonia Dwójki – prowadzi Joanna Grotkowska

Fryderyk Chopin Koncert na fortepian i orkiestrę e-moll op.11, Claude Debussy La mer - trois esquisses symphoniques na orkiestrę; wyk.: Kate Liu – fortepian, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia; dyr. Jerzy Maksymiuk. Koncert symfoniczny Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Katowice, NOSPR, Sala Koncertowa, 01.05.2016 r. 

KONCERTY NOSPR tylko online

Godz. 12.00

Wolfgang Amadeusz Mozart Wesele Figara KV 492 (I i II akt).

Wyk: Stephan Genz (Almaviva), Christiane Oelze (Hrabina), Agata Wilewska (Zuzanna), Riccardo Novaro (Figaro), Monika Korybalska (Cherubin), Anna Lubańska (Marcelina), Makarij Pihura (Bartolo), Aleksander Kunach (Basilio), Marek Rzepka (Antonio), Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia; dyr. Alexander Liebreich.

Katowice, Sala im. G. Fitelberga, 6.01.2013 r. 

Godz. 21.00

Johannes Brahms Uwertura akademicka op. 80, Ludwig van Beethoven IV Koncert fortepianowy G-dur op. 58, Dymitr Szostakowicz X Symfonia e-moll op. 93.

Wyk: Ingrid Fliter – fortepian, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, dyr. Giancarlo Guerrero.

Katowice, Sala im. G. Fitelberga, 12.04. 2013 r.


logo

TRÓJKA

SOBOTA 25 MAJA

23.00-24.00  TRZY KWADRANSE JAZZU - Jan Ptaszyn Wróblewski (powtórka)

NIEDZIELA 24 MAJA

19.05 - KONCERT W TRÓJCE - Stanisława Celińska, powtórka z 2015 roku.

logo

POLSKIE RADIO DZIECIOM

NIEDZIELA 24 MAJA

18.00-19.20 - "Dziecięce Koncerty Radiowe" - Retransmisja koncertu. Wyemitujemy bajkę symfoniczną Piotruś i wilk op. 67 Sergiusza Prokofiewa. Jest to bajka napisana przez Sergiusza Pokofiewa - rosyjskiego kompozytora, pianistę-wirtuoza i dyrygenta w połowie lat 30 XX wieku. Tym razem w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod batutą Wojciecha Rajskiego, a w roli narratora wystąpił wspaniały aktor Piotr Fronczewski. Każdego z bohaterów gra inny instrument.

logo

POLSKIE RADIO CHOPIN

SOBOTA 23 MAJA

22.00 - Kolejny odcinek cyklu "W salonie Polskiego Radia Chopin", w którym przypomnimy koncert finałowy I Festiwalu Polskiego Radia w Antoninie (listopad 2018) zatytułowany Fortepianowe fantazje, sceny i arabeski.

Na recital polskiego pianisty Huberta Rutkowskiego, mieszkającego i pracującego na co dzień w Hamburgu, złożyły się nie tylko arcydzieła Beethovena (słynna Sonata księżycowa) i Schumanna – kompozytorów, których Chopin wysoko cenił, ale również prawykonanie Dwóch arabesek (2018) Pawła Mykietyna, kompozycji napisanej specjalnie na tę okazję.

Słowo wprowadzające do koncertu wygłosi Marcin Majchrowski.

#Zostań w domu z Polskim Radiem

Zobacz więcej na temat: #zostańwdomu W POLSKIM RADIU
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak