X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Pomoc w sytuacji niespodziewanej ciąży. Powstał Telefon Zaufania Pro-Life

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 09:37
Telefon Zaufania Pro-Life świadczy doraźną pomoc kobietom, które znalazły się w nieplanowanej ciąży i nie potrafią lub nie chcą zaakceptować tej sytuacji. Dyżuruje przy nim doświadczona psychoterapeutka, pracująca na co dzień z rodzinami, osobami dorosłymi i młodzieżą.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Nowa inicjatywa to pomysł Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Telefon działa pod numerem 798 636 493 i jest czynny w środy od godz. 19.00 do 21.00 oraz w piątki w godz. 10.00-12.00, ale pomysłodawcy deklarują, że jeśli będzie taka potrzeba, dyżury będą częstsze i dłuższe.

shutterstock_leki-1200.jpg
Bezpłatny dostępu do leków dla kobiet w ciąży. Sejm uchwalił ustawę

- Wiele osób zwraca się do naszego biura i prosi o polecenie godnego zaufania ginekologa, psychologa, psychiatry, prawnika i innych specjalistów. Cieszymy się, że będziemy mogli pomagać także przez Telefon Zaufania Pro-Life – zaznacza Marcin Nowak, członek stowarzyszenia.

Specjalny fundusz dla kobiet w ciąży

Równocześnie z uruchomieniem telefonu zaufania powstał Fundusz Ochrony Macierzyństwa. Ma on zapewnić pomoc finansową mamom w ciąży, równocześnie znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej.

– Mamy świadomość, że decyzja o urodzeniu dziecka jest czasem decyzją heroiczną. Chcemy realnie pomóc kobietom, które borykając się z trudnościami finansowymi, obawiają się, czy będą potrafiły zapewnić swojemu dziecku godne warunki życia. Chcemy im powiedzieć: Mamo, nie jesteś sama - mówi Marcin Nowak.

leah-darrow-screen-1200.jpg
"Nigdy nie niszczą marzeń". Znana modelka broni życia nienarodzonych dzieci

Pomoc darczyńców

W ramach Funduszu Ochrony Macierzyństwa kobieta otrzymuje comiesięczne wsparcie w wysokości 500 zł. Środki są wypłacane już w ciąży, dzięki czemu mama może m.in. skompletować wyprawkę dla noworodka, zapłacić za wizyty lekarskie, kupić pieluchy. Wsparcie jest przyznawane do ukończenia przez dziecko drugiego roku życia.

Jak wyjaśnia Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, funkcjonowanie Telefonu Zaufania Pro-Life oraz Funduszu Ochrony Macierzyństwa jest możliwe dzięki wsparciu darczyńców. 

pg,KAI


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Twórcy filmu "Nieplanowane": po seansie kobiety wybierają życie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 09:29
- Każdego dnia słyszymy o kobietach w ciąży rozważających aborcję, które po obejrzeniu filmu "Nieplanowane" wybrały życie dla swoich dzieci - mówią twórcy filmu pro-life, Chuck Konzelman i Cary Solomon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowy z matkami przynoszą efekty. Tysiące dzieci uniknęło aborcji

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 11:07
Działające na terenie Hiszpanii stowarzyszenie ratowników im. Jana Pawła II uratowało przed aborcją ponad 4000 dzieci. - Dzieci zostały uratowane dzięki rozmowom z matkami i przekonaniu ich do odstąpienia od aborcji - mówi Marta Velarde, która kieruje organizacją.
rozwiń zwiń