X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Dyrekcja Programu 3 Polskiego Radia zapowiada audyt Listy Przebojów z ostatnich lat

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 20:31
Dyrekcja radiowej Trójki zapowiedziała w poniedziałek zlecenie audytu Listy Przebojów na przestrzeni ostatnich lat i stworzenie regulaminu audycji. Podano, że z danych informatycznych wynika, że piosenka Kazika nie wygrała ostatniego notowania.
Audio
  • Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska: wyniki ostatniej LP3 zostały ręcznie zmienione (IAR)
  • Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska powiedziała, że ręczne ingerowanie w wyniki głosowania uderza także w artystów, których piosenki były przestawiane (IAR)
  • Mirosław Rogalski o tym, na czym polega ręczna ingerencja w liczbę głosów i jakie są tego konsekwencje (IAR)
Siedziba redakcji Programu 3 Polskiego Radia przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie
Siedziba redakcji Programu 3 Polskiego Radia przy ul. Myśliwieckiej w WarszawieFoto: Piotr Molecki/East News

Podczas konferencji w siedzibie Polskiego Radia prezes Agnieszka Kamińska podkreśliła, że z danych zabezpieczonych przez system informatyczny wynika, że piosenka Kazika nie wygrała ostatniego notowania Listy Przebojów. - Nie ukrywam, że jestem zszokowana tymi ustaleniami i tym, do czego dotarliśmy. Te kwestie będziemy jeszcze dogłębnie wyjaśniać - zapowiedziała.

mikrofon trójka studio 1200x660.jpg
Wiemy, który utwór powinien wygrać ostatnie notowanie LP3. Wyjaśniamy szczegóły manipulacji

Proces zliczania i selekcji głosów

Zastępca dyrektora-redaktora naczelnego Programu 3 Polskiego Radia Mirosław Rogalski przypomniał, że słuchacze oddają głosy poprzez specjalną stronę, na której muszą się zalogować. Głosy są zliczane automatycznie. W następnym etapie eliminowane są te głosy, co do których są wątpliwości (np. gdy widać, że są generowane przez programy komputerowe). Jak wskazał, tym procesem zajmuje się asystent red. Marka Niedźwieckiego, który ręcznie eliminuje takie głosy.

Jak poinformował, system automatycznie zliczył 1487 głosów na utwór Bartasa Szymoniaka, 1338 - na Deep Purple, 1187 - na The Cure, a 1157 - na piosenkę Kazika. Na tym etapie moderator dokonuje selekcji głosów, szukając tych zgłoszeń, które wydają się oszukane. W przypadku ostatniego notowania ręcznie unieważniono 577 głosów oddanych na Deep Purple, 448 - na The Cure i 53 na Kazika.

Po operacjach moderatora Kazik został przesunięty na 1. miejsce. Szymoniak, czyli ten, który miał najwięcej głosów, spadł na 6. Największy przegrany, The Cure, spada z miejsca trzeciego aż na 25 – podano w informacji przygotowanej przez dyrekcję.

Podkreślono, że wyniki Listy Przebojów są pełne sprzeczności zarówno przed, jak i po ręcznej selekcji - miejsce na liście nie zgadza się z liczbą głosów. Podano, że "w ciągu ostatnich 20 wydań 16 razy moderator dokonywał ręcznych ingerencji już po etapie odjęcia głosów uznanych za fałszywe".

Zapowiedź nowego regulaminu

Mirosław Rogalski poinformował, że zlecony zostanie audyt List Przebojów na przestrzeni ostatnich lat. Ma być także zorganizowane spotkanie z pracownikami w celu wyjaśnienia wątpliwości. Stworzony ma być także precyzyjny regulamin Listy Przebojów, a słuchacze będą mieli informację o tym, czy ich głos został zaliczony. Zapowiedziano, że poszukiwane są "nowe radiowe talenty", ma także pojawić się nowy prowadzący lub współprowadzący Listy Przebojów.

Dyrektor-redaktor naczelny Programu 3 Polskiego Radia Tomasz Kowalczewski powiedział, że jeszcze w poniedziałek na stronie radia pojawi się prawdziwe notowanie Listy Przebojów.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak