X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Zbrodnia Katyńska upamiętniona przez polską młodzież

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 10:23
„Polskie serce pękło. Katyń 1940” - to temat konkursu zorganizowanego przez Kancelarię Sejmu RP dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Wpłynęło prawie 700 prac. W najbliższy piątek poznamy laureatów w kategoriach: literackiej i plastycznej. Polskie Radio jest patronem medialnym wydarzenia.
Muzeum Katyńskie w Warszawie
Muzeum Katyńskie w WarszawieFoto: Foto: Kancelaria Sejmu RP

Konkurs pt. „Polskie serce pękło. Katyń 1940” zorganizowany został w 80. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Była to zbrodnia ludobójstwa popełniona przez funkcjonariuszy NKWD na rozkaz najwyższych władz Związku Sowieckiego na oficerach Wojska Polskiego, policjantach, pracownikach wywiadu i kontrwywiadu, strażnikach więziennych oraz pracownikach straży leśnej przetrzymywanych w trzech obozach jenieckich: Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku.

katyń.jpg
KATYŃ - serwis specjalny Polskiego Radia

- Bez cienia najmniejszej wątpliwości można stwierdzić, że uczestnicy konkursu wykazali się zarówno bardzo dobrą wiedzą na temat zbrodni katyńskiej, jak i  orientacją w literaturze przedmiotowej, ale przede wszystkim ogromnym zaangażowaniem, również emocjonalnym – podsumował nadesłane prace prof. Tadeusz Wolsza, przewodniczący komisji konkursowej. Historyk wyraził nadzieję, że problem zbrodni katyńskiej i jej konsekwencje nie pójdą w zapomnienie.

Regulamin konkursu przewidywał dwie niezależne kategorie: literacką oraz plastyczną. Praca plastyczna polegała na stworzeniu kartki pocztowej. Zwycięski projekt zostanie wyemitowany przez Pocztę Polską w formie pocztówki okolicznościowej. Prace pisemne w kategorii literackiej miały odpowiadać na postawione pytanie: Dlaczego nie wolno nam zapomnieć o Katyniu?

Na konkurs nadesłano ponad 400 prac plastycznych, przeszło 200 prac literackich, łącznie do Kancelarii Sejmu wpłynęło blisko 700 zgłoszeń konkursowych. Komisja konkursowa pod przewodnictwem prof. dr. hab. Tadeusza Wolszy wyłoniła w obu kategoriach 10 laureatów. - Zainteresowanie konkursem wśród młodzieży oraz wysoki poziom prac dają podstawę do konkluzji, że będzie on kontynuowany w przyszłości – zaznaczył historyk.

Elżbieta Witek - ogłoszenie konkursu.jpg
Ogłoszenie konkursu "Polskie serce pękło. Katyń 40"

Start ogólnopolskiego konkursu pt. „Polskie serce pękło. Katyń 1940” ogłosiła Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wraz z ministrami Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem, Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Kamińskim, Edukacji Narodowej Dariuszem Piontkowskim oraz Prezesem Instytutu Pamięci Narodowej Jarosławem Szarkiem.


00:27 Elżbieta Witek Zbrodnia Katyńska

 

Uroczystość odbyła się w Muzeum Katyńskim w Warszawie 28 stycznia br. Przewodniczącym Komitetu Honorowego konkursu został Prezydent RP Andrzej Duda. Prace konkursowe można było składać do 6 kwietnia br.

Planowana na 24 kwietnia br. uroczysta gala wręczenia nagród w Kancelarii Sejmu na Sali Kolumnowej z oczywistych względów się nie odbędzie. Organizatorzy podjęli decyzję o publikacji w tym dniu wyników konkursu w formie wideo.

Polskie Radio na swojej stronie internetowej oraz mediach społecznościowych pokaże relację z uroczystości.

rm/mat.prasowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak