X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Sukces polskich archeologów. Ważne odkrycie w Tunezji

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 15:10
Po 40-letniej przerwie polscy archeolodzy powrócili do Tunezji i od razu odnieśli duży sukces. W mieście Mustis, które zostało założone przez Rzymian w II w p.n.e., odkryli ponad 130 łacińskich inskrypcji. Jest to ewenementem na skalę Afryki Prokonsularnej. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: krugloff / shutterstock

Inskrypcje odnoszą się do różnych aspektów życia codziennego mieszkańców, mówią o fundowaniu świątyń i budynków użyteczności publicznej. Część z nich to napisy nagrobne. Bogactwo tych tekstów daje niezwykłą możliwość poznania historii miasta, które egzystowało przez kilka stuleci, a dziś jest obszernym kompleksem wspaniale zachowanych ruin.

Gośćmi "Eureki" będą: prof. Tomasz Waliszewski - kierownik misji, Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW oraz dr Karol Kłodziński - Instytut Historii Uniwersytetu Gdańskiego, epigrafik, który zajmuje się opracowywaniem odnalezionych inskrypcji.

***

Na "Eurekę" w piątek (28.02) o godz. 19.05 zaprasza Katarzyna Kobylecka.

DS

Zobacz więcej na temat: Tunezja