X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

"Piosenki 95-lecia Polskiego Radia" - trwa głosowanie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 09:11
Tylko do 31 stycznia słuchacze Polskiego Radia mogą wybierać swoje ulubione polskie piosenki spośród 95 wskazanych przez dziennikarzy muzycznych Jedynki, Dwójki, Trójki i Czwórki. A to wszystko w ramach jubileuszowego plebiscytu Polskiego Radia, które w tym roku świętuje swoje 95-lecie.
Plebiscyt 95-lat Polskiego Radia
Plebiscyt 95-lat Polskiego Radia Foto: Paweł Woźniak

Głosować można raz dziennie na specjalnej stronie 95.polskieradio.pl. Utwory, które zbiorą największą liczbę głosów, zostaną na nowo zaaranżowane przez znakomitych muzyków Adama Sztabę i Krzysztofa Herdzina i zaśpiewane przez najlepszych wykonawców. 

95 piosenek polskich wykonawców dziennikarze muzyczni Polskiego Radia wybrali spośród wszystkich powstałych w latach 1925-2019. Wśród nich są zarówno najstarsze utwory znane z anten publicznego nadawcy, czyli jeszcze sprzed II wojny światowej, jak również kompozycje z czasów PRL-u, okresu transformacji, a wreszcie najnowsze przeboje muzyki popularnej.

Nie brak więc takich wspaniałych klasyków, jak: „Ada, to nie wypada” Alberta Harrisa, „Powróćmy jak za dawnych lat” Toli Mankiewiczówny, „Miłość ci wszystko wybaczy” Hanki Ordonówny czy „Odrobinę szczęścia w miłości” Stefana Witasa.

Złoty okres polskiej piosenki, czyli lata 70., reprezentują m.in. Maryla Rodowicz, Czesław Niemen, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Marek Grechuta i Skaldowie. Nie brak oczywiście wielkich szlagierów popu i rocka lat 80. i 90. w wykonaniu m.in. Kultu, Ayi RL, Republiki, Brygady Kryzys, Lady Pank, Oddziału Zamkniętego, Lombardu czy Hey. 

Z kolei najnowsze pokolenie artystów granych przez Polskie Radio i lubianych przez jego słuchaczy reprezentują: Brodka, Krzysztof Zalewski oraz Taconafide.

Zasady zabawy są proste – jeden głos to jeden punkt. Głosować można wyłącznie na specjalnej, jubileuszowej stronie 95.polskieradio.pl. Wybrany utwór można wskazać raz dziennie. Wyniki poznamy 1 lutego – przypomnijmy, że właśnie tego dnia w roku 1925 została nadana pierwsza audycja radiowa.

Wybrane przez uczestników plebiscytu utwory otrzymają nie tylko status ulubionych piosenek 95-lecia, ale również „drugie życie” dzięki nowym aranżacjom Adama Sztaby i Krzysztofa Herdzina oraz nowym interpretacjom wokalnym. Tafią one później na dwupłytowy album wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Znajdą się na nim także ulubione piosenki słuchaczy w oryginalnych wersjach.

Regulamin plebiscytu i formularz do głosowania na stronie: 95.polskieradio.pl.

Mat.prasowe


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak