X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Wędrówka śladem ludowych obyczajów

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 11:40
Dziś opowiem wam o różnych obyczajach ludowych, które od wieków towarzyszyły mieszkańcom wsi w przygotowaniach do zimy. Jesień to zawsze był bardzo pracowity czas: gospodynie robiły dżemy, powidła, soki i inne przetwory, które świetnie się sprawdzały w czasie zimowych chłodów, kiedy cała przyroda zapadła w sen.
Audio
  • Wędrówka śladem ludowych obyczajów (Opowieści ludów świata/Polskie Radio Dzieciom)_9.11.2019.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay

Gospodarze zaś gromadzili drewno na opał, plony pól i zabezpieczali je w chłodnych piwnicach i na przewiewnych strychach, aby starczyły do wiosny. Tej pracy nieodłącznie towarzyszyły obrzędy, przesądy i legendy które przekazywano sobie z pokolenia na pokolenie. Zapraszam was na jesienną wędrówkę śladem ludowych obyczajów.
Anna Wójcikiewicz

Audycja: Opowieści ludów świata
Rozmawiała:  Anna Wójcikiewicz
Data emisji: 2.11.2019
Godzina emisji: 9.00.
Audycja Opowieści ludów świata w każda sobotę w godz. 9.00 - 10.00

**

Polskie Radio Dzieciom, to całodobowa stacja radiowaCotygodniowo stacja emituje pond 130 premierowych audycji publicystycznych, muzycznych, rozrywkowych i audycji o tematyce kulturalnej. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

jo

Zobacz więcej na temat: opowiadanie podróże
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opowieści dawnej Wielkopolski

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2019 14:29
Wracamy z wojaży po tropikalnych archipelagach Oceanu Spokojnego prosto do naszej pięknej Polski. Dzisiaj bajkowy szlak powiedzie nas tam gdzie ponad 1000 lat temu zaczęło powstawać państwo polskie. Odwiedzimy Wielkopolskę. Tutaj nasi pierwsi władcy wznieśli potężne grody: Poznań, Gniezno, Ostrów Lednicki czy Kalisz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż śladem dawnych opowieści o duchach

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 11:00
2 listopada obchodziliśmy Dzień Zaduszny, zwany też Zaduszkami. Jest to zwyczaj wspominania bliskich którzy już odeszli. W Kościołach chrześcijańskich poświęcony jest on modlitwie za dusze zmarłych.
rozwiń zwiń