X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Rozbieżności na szczycie G7

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 09:13
Bez przełomowych decyzji zakończył się wczoraj szczyt siedmiu najbogatszych krajów świata. Rozmowy dotyczyły, m.in. Iranu, Hongkongu, brexitu czy Amazonii
Audio
  • Francja - rozbieżności na szczycie G7 [posłuchaj]
Szczyt G7 we francuskim Biarritz
Szczyt G7 we francuskim BiarritzFoto: PAP/EPA/PHILIPPE WOJAZER / POOL

Bez przełomowych decyzji zakończył się wczoraj szczyt siedmiu najbogatszych krajów świata. Politycy z państw grupy G7 rozmawiali m.in. o sytuacji wokół Iranu, w Hongkongu, o brexicie czy o pożarach lasów w Amazonii. W wielu sprawach widać było rozbieżności pomiędzy poszczególnymi krajami. 

Największym zaskoczeniem zakończonego we francuskim kurorcie Biarritz szczytu było niespodziewane zaproszenie do miasta przez gospodarzy irańskiego ministra spraw zagranicznych. Spekulowano, że prezydent Emmanuel Macron chce w ten sposób próbować załagodzić narastający konflikt między Iranem a Stanami Zjednoczonymi. Sam Macron przyznał, że w czasie szczytu rozmawiał przez telefon także z irańskim prezydentem. “Prezydent zapewnił, że jest gotów spotkać się z każdym, jeśli będzie to w interesie jego kraju. Zarówno ministrowi jak i prezydentowi powiedziałem, że jeśli zgodzą się na spotkanie z prezydentem Trumpem, to jestem pewien, że uda się znaleźć porozumienie” - mówił Macron. Amerykański prezydent zadeklarował jedynie otwartość na możliwość spotkania z irańskimi władzami, ale nie podał konkretów. 

Rozbieżności w największym stopniu było widać przy sprawie brexitu, gdy rozmowy ze sobą ale poprzez Twittera prowadzili obecni na szczycie brytyjski premier Boris Johnson i szef Rady Europejskiej Donald Tusk. W sprawie Amazonii liderzy zadeklarowali 22 miliony dolarów pomocy, choć równocześnie prezydent iran nie pojawił się na sesji poświęconej zmianom klimatycznym. 

Amerykański prezydent powtórzył w czasie szczytu, że kraje G7 powinny na powrót przyjąć do swojego grona Rosję, co już wcześniej spotkało się z ostrą krytyką pozostałych członków grupy. Moskwa została wyrzucona ze spotkań najbogatszych krajów świata po aneksji Krymu i po wybuchu konfliktu na wschodzie Ukrainy.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Amazonia Brexit Iran