X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Wielkanoc na Madagaskarze

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 08:00
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Liczny udział w celebracjach, tolerancja i szacunek dla różnorodności - to cechy świętowania Wielkanocy na Madagaskarze. Malgasze są ludem na wskroś religijnym i udział w celebracjach Wielkiego Tygodnia jest liczny. Obchody Wielkiego Tygodnia nie są może tak bogate, jak w Polsce, ale w stolicy i na całym centralnym płaskowyżu zachowują klasyczną strukturę Wielkiego Tygodnia.

Jest zatem Wielki Czwartek, jest Droga Krzyżowa, jest celebracja Wigilii Paschalnej. Nie ma natomiast zbyt rozpowszechnionego zwyczaju urządzania grobu Bożego. I, co ważne dla Polaków, nie ma święconki. Natomiast aspektem bardzo pozytywnym jest żywa religijna atmosfera świętowania. Ludzie pozdrawiają się i wymieniają między sobą życzenia.O tradycjach związanych ze Świętami Wielkanocnymi opowiedzą misjonarze pracujący na Madagaskarze.


***

Audycja specjalna w Polskim Radiu 24 

Prowadzący: Sylwia Sułkowska

Data emisji: 21.04.2019 r.

Godzina emisji: 12.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak