X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Program Kadry dla Przemysłu

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 11:00
Kadry dla przemysłu to program, który jest wdrażany przez Agencję Rozwoju Przemysłu od marca 2018 roku.
Audio
  • Czym jest Program Kadry dla Przemysłu, wyjaśnia Paweł Kolczyński – wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu. /Dariusz Kwiatkowski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.

- W pierwszym etapie był on realizowany na szczeblu szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Jego główną ideą jest zapewnienie wykwalifikowanych pracowników nie tylko na potrzeby ARP i spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej, ale również na potrzeby przedsiębiorstw, które działają w obrębie specjalnych stref ekonomicznych, zarządzanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu - wyjaśnia Paweł Kolczyński – wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Na bazie doświadczeń z realizacji tego programu, postanowiono go rozszerzyć o uczelnie wyższe zawodowe, które mogą kontynuować kształcenie pracowników już na szczeblu studiów wyższych: licencjackich, magisterskich czy inżynierskich. Efektem tej decyzji było podpisanie 21.03.2019 roku porozumienia z Konferencją Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych pod patronatem ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego wicepremiera Jarosława Gowina. Następstwem tego porozumienia ma być ściślejsze nawiązanie współpracy ze wszystkimi 33 uczelniami zawodowymi, działającymi na terenie Polski.

- Jest to o tyle ważne, że uczelnie zawodowe kształcą na kierunkach praktycznych. Ma to olbrzymie znaczenie właśnie dla przedsiębiorców, pracodawców, którzy poszukują nie tylko teoretycznie przygotowanych pracowników, ale również przygotowanych praktycznie. Tego rodzaju przygotowanie zapewniają właśnie publiczne uczelnie zawodowe. Liczymy na to, że ta współpraca będzie przebiegała w różnych obszarach. Będzie powiązana z programem stażowym dla najlepszych studentów z zapewnieniem miejsca praktyk dla studentów w trakcie nauki - podkreśla Paweł Kolczyński.  

Współpraca będzie też obejmowała bieżącą  analizę potrzeb rynków, aby kierunki, które są prowadzone przez uczelnie zawodowe, odpowiadały rzeczywistym potrzebom lokalnych rynków pracy i potrzebom przedsiębiorców. Wreszcie elementem dodatkowym będą konkursy: za najlepsze prace licencjackie, magisterskie, inżynierskie, jak również dla pracowników naukowych, które Agencja Rozwoju Przemysłu ma nadzieję ogłosić już w najbliższym czasie.    

Dariusz Kwiatkowski, jk  


Logo NBP Logo NBP
Zobacz więcej na temat: NBP
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak