X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Dziadkowie potrzebni wnukom, wnuki potrzebne dziadkom

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 16:25
Powyżej 60 roku życia jest już 1/4 mieszkańców Polski. Przeważają w tej grupie wiekowej kobiety, których jest około 59 proc.
Audio
  • O zmieniającym się postrzeganiu roli babć i dziadków i ich większej niż w minionych latach aktywności zawodowej i społecznej, była mowa w audycji w radiowej Jedynce przygotowanej przez Aleksandrę Tycner.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Jak powiedziała w radiowej Jedynce Hanna Strzelecka z GUS-u - w roku 1957 mniej niż 10 proc. Polaków miało powyżej 60 lat.

Według Moniki Fedorczuk z Konfederacji Lewiatan - jeszcze 30, 20 lat temu kobieta, która miała 60-65 lat była babcią.

Teraz takie kobiety są często bardzo aktywne, choć część z nich rezygnuje z pracy zawodowej na rzecz emerytury, którą łączą z obowiązkami domowymi związanymi z wnukami lub opieką nad starszymi rodzicami.

Badania pokazują, że opieka nad wnukami ma zbawienny wpływ na zdrowie babć i dziadków. Mają oni większe poczucie przydatności, mniejsze skłonności do depresji i generalnie więcej radości z życia.

Aleksandra Tycner, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak