X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Grzegorz Małecki "Zamieszkaj w moim sercu"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 08:10
Piosenki można słuchać na antenie Jedynki we wtorek 5 stycznia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
Grzegorz Małecki
Grzegorz MałeckiFoto: Bernard Branecki/Wikimedia Commons/CC-BY-SA-3.0

Na początku nowego roku postanowiliśmy przypomnieć państwu najlepsze naszym zdaniem piosenki dnia Jedynki ubiegłego roku. Wyboru dokonali dziennikarze redakcji muzycznej. W 2015 roku zaprezentowaliśmy państwu blisko 250 nowości, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Wierzymy, że rozpoczęty 2016 również dostarczy nam wielu wspaniałych doznań i wrażeń muzycznych.

Piosenka dnia Jedynki to nagranie z niezwykłej płyty "Marmolada Na Księżycu". To zestaw utworów, które skomponował Maciej Małecki, a słowa w mistrzowski sposób dopisał Grzegorz Wasowski. W nagraniach wzięło udział ponad 65 muzyków (w tym słynni jazzmani: Henryk Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Robert Majewski, Cezary Konrad), a towarzyszyła im Polska Orkiestra Radiowa. Całość wyśpiewał aktor Grzegorz Małecki.

Tytuł płyty wymyślił Grzegorz Wasowski, choć początkowo wzbraniał się przed napisaniem tekstów.  

mat.promocyjne, tj

Czytaj także

Płyta "Marmolada na księżycu". Dzisiaj już się tak nie gra

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 19:00
- Jeśli nagrywasz np. z Claptonem, to on przesyła ci z domu swoja partię, a ty wlepiasz ją w odpowiednie miejsce. W tym przypadku było inaczej, wszyscy siedzieli obok siebie w studiu - tłumaczył w Jedynce Grzegorz Wasowski.
rozwiń zwiń