X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

Tytuł Człowiek Roku za walkę z wirusem

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 19:00
Człowiekiem Roku 2014 magazynu "Time" zostały osoby walczące z wirusem Ebola.
Audio
  • Człowiekiem Roku 2014 zostali lekarze walczący z wirusem Ebola (IAR)
Osoby zajmujące się chorymi na ebolę muszą podejmować specjalne środki bezpieczeństwa. Na zdjęciu brytyjski personel medyczny szkoli się przed wyjazdem do Sierra Leone
Osoby zajmujące się chorymi na ebolę muszą podejmować specjalne środki bezpieczeństwa. Na zdjęciu brytyjski personel medyczny szkoli się przed wyjazdem do Sierra LeoneFoto: DFID - UK Department for International Development/Flickr CC

W ten sposób pismo to uczciło odwagę pracowników medycznych w zwalczaniu choroby.

Edytor magazynu "Time" Nancy Gibbs uzasadniła decyzję o przyznaniu tego prestiżowego tytułu w nagraniu opublikowanym na stronie internetowej pisma. Jak powiedziała, reszta świata może spać spokojnie dzięki tym, którzy podjęli walkę z wirusem. - Za niestrudzone podejmowanie aktów odwagi i miłosierdzia, które dały światu czas na wzmocnienie działań przeciwko chorobie, za podjęcie ryzyka i ratowanie życia ludzi, walczący z wirusem Ebola zostają Człowiekiem Roku 2014 magazynu Time - wyjaśnia.

Na skutek wirusa Ebola na świecie zmarło 6388 osób. Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że w ubiegłym tygodniu najwięcej nowych zarażeń odnotowano w Sierra Leone. Stwierdzono tam 397 przypadków zachorowań. W tym czasie liczba zarażeń w Gwinei nieznacznie wzrosła, a w Liberii spadła.

W sumie dotychczas stwierdzono 17 942 przypadki potwierdzonych, prawdopodobnych i podejrzewanych zarażeń wirusem Ebola. Odnotowano je w sumie w 8 krajach. Są to Gwinea, Liberia i Sierra Leone, a także Mali, Nigeria, Senegal, Hiszpania i Stany Zjednoczone. Według WHO, w trzech państwach Afryki Zachodniej, które zostały najbardziej dotknięte epidemią, czyli w Liberii, Sierra Leone i Gwinei, śmiertelność wśród osób zarażonych sięga 76 procent.

(IAR)

Zobacz więcej na temat: Ebola medycyna NAUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fundacja Billa Gatesa przekaże 6 milionów dolarów na walkę z ebolą

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 17:53
Prawie sześć milionów dolarów na eksperymentalne metody walki z ebolą. Taką pomoc zagrożonym mieszkańcom zachodniej Afryki oferuje Fundacja Billa i Melindy Gatesów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obiecujące wyniki testu szczepionki na ebolę

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 23:00
Światełko w tunelu w walce z ebolą. Badania nad szczepionką z udziałem człowieka przyniosły, jak donoszą autorzy eksperymentu, obiecujące wyniki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Test na ebolę da wynik w kwadrans

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 22:22
Nowy test z krwi i śliny ma wykrywać wirusy eboli w piętnaście minut. To na razie eksperyment. Testy mają rozpocząć się w Gwinei.
rozwiń zwiń