X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Polskie Radio

"Po uśmiech Marysi" - akcja charytatywna Polskiego Radia!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 11:50
W naszej radiowej rodzinie zdarzyło się nieszczęście – ciężko zachorowała pięcioletnia córka naszego kolegi Łukasza Mituły, pracownika Straży Radiowej. U Marysi zdiagnozowany został guz mózgu – glejak wielopostaciowy o IV stopniu złośliwości. Rodzice Marysi chcąc ratować życie swojego jedynego dziecka, zdecydowali się na eksperymentalne leczenie za granicą.
Audio
 • Polskie Radio rozpoczyna akcję charytatywną "Po uśmiech Marysi". Celem jest zebranie funduszy na leczenie 5-letniej dziewczynki, która zachorowała na guza mózgu - glejaka wielopostaciowego o IV stopniu złośliwości (IAR)
 • Z prezesem Polskiego Radia Andrzejem Rogoyskim o akcji pomocy dla małej dziewczynki rozmawia Ewa Chyra (Sygnały dnia/Jedynka)
 • Koszulka Roberta Lewandowskiego od radiowej Jedynki (Cztery pory roku/Jedynka)
 • Marcin Kusy prezentuje album Julii Pietruchy, który będzie można wylicytować (Muzyczna Jedynka)
 • Dramatyczna diagnoza i wsparcie, wypowiadają się m.in. rodzice Marysi ( Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
 • "Po uśmiech Marysi". Jak zmienia nas pomaganie? (Zapraszamy do Trójki – ranek)
 • Tomasz Jeleński z rodziną o walce z rakiem córki (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
 • "Po uśmiech Marysi". Rośnie skuteczność pomagania w internecie (Do południa/Trójka)
 • Kuba Strzyczkowski zaprasza do udziału w licytacji w ramach akcji "Po uśmiech Marysi"
 • "Po uśmiech Marysi". Beata Kwiatkowska zaprasza do udziału w licytacji na antenach Polskiego Radia (Dajesz radę/Czwórka)
 • Relacja z licytacji w audycji "Cztery pory roku" w PR1 (Cztery pory roku/Jedynka)
Akcję Po uśmiech Marysi prowadzi Polskie Radio
Akcję "Po uśmiech Marysi" prowadzi Polskie Radio Foto: Grzegorz Lipiński

Terapia ta jest jednak bardzo kosztowna, wymaga ogromnej sumy pieniędzy. Dlatego zwracamy się do Państwa z serdecznym z apelem – pomóżmy zebrać tę kwotę, pokażmy naszą solidarność, dajmy wsparcie, aby Łukasz i jego Rodzina nie czuli się samotni w tych tak bardzo trudnych dla nich chwilach. Wyobraźnia podpowiada nam, jak trudny musi być to okres, ile siły potrzeba, aby ten ciężar udźwignąć. Pomóżmy tyle, ile możemy i poprośmy także o pomoc Słuchaczy, którzy przecież także tworzą naszą radiową Rodzinę. Możemy wiele razem zdziałać, możemy dać nadzieję, uwierzmy w to razem!

Wszystko o akcji w naszym serwisie specjalnym >>>

Terapia, na którą zdecydowali się rodzice Marysi, polega na dotarciu poprzez tętnicę udową do tętnic bezpośrednio prowadzących do guza. Tą drogą zostanie podanie lekarstwo. Równolegle stosowana jest suplementacja wspomagająca. To cykliczny proces, który powinien być powtarzany co ok. 4-5 tygodni. Całkowity koszt terapii wynosi ok. 900 tys. złotych. Ponieważ ta kwota jest niewiarygodnie wysoka, bardzo chcielibyśmy pomóc naszemu koledze, tak by w tej dramatycznej sytuacji nie pozostał sam. Z wielkim zaangażowaniem włączyliśmy się w tę akcję po to, by zobaczyć uśmiech na twarzy Marysi.

Polskie Radio podjęło współpracę z Fundacją Siepomaga, która na potrzeby zbiórki założyła stronę poświęconą Marysi. Od dnia jej uruchomienia, tj. od piątku 14 września udało się zgromadzić już blisko 58 tys. złotych. W Polskim Radiu akcja „Po uśmiech Marysi” rozpoczęła się w poniedziałek 24 września o godzinie 6.00. Anteny oraz portal PolskieRadio.pl informują o możliwościach wsparcia zbiórki: SMS o treści "radio" pod numer 72365, koszt: 2,46 zł (w tym VAT).

Akcją "Po Uśmiech Marysi", do udziału w której bardzo serdecznie Państwa zapraszamy, rozpoczynamy cykl charytatywnych przedsięwzięć Polskiego Radia na rzecz skrzywdzonych przez los, potrzebujących i chorych dzieci. Akcje te będziemy organizować regularnie, każdego roku w ostatni piątek września, czyniąc wszystko, by zapewnić im jak największe wsparcie zarówno ze strony Słuchaczy, jak i pracowników Polskiego Radia. Jesteśmy przekonani, że to nasza powinność, nasze misyjne zobowiązanie nie tylko jako nadawcy publicznego, lecz także wielkiej radiowej Rodziny, która zawsze chroni najsłabszych i najmłodszych. Mamy nadzieję, że nie odmówią nam Państwo swojej pomocy!

W ramach pomocy małej Marysi, w piątek 28 września, Polskie Radio na swoich antenach –w Programie 1, Programie 2, Programie 3 i Polskim Radiu 24 – zorganizowało dla słuchaczy licytację przedmiotów wybranych i ofiarowanych na ten cel przez współpracowników, pracowników, dziennikarzy i przyjaciół Polskiego Radia. Były to przedmioty nie tyle o wartości materialnej, co symbolicznej – drogie ofiarodawcom z powodów osobistych czy zawodowych. 

Szczegóły akcji, regulamin oraz zdjęcia i opisy wszystkich przedmiotów wystawionych na licytacje dostępne są na stronie specjalnego serwisu portalu PolskieRadio.pl oraz na stronie fundacji pod adresem: www.siepomaga.pl/licytacjepousmiechmarysi.

Wszystko o akcji w naszym serwisie specjalnym >>>

W jaki sposób można wziąć udział w naszej akcji?

Wystarczy wysłać SMS o treści: "radio" pod numer 72365, koszt: 2,46 zł (w tym VAT). Operatorzy całkowicie zrzekli się dochodu z SMS-ów. Na stronie Fundacji Siepomaga  jest strona poświęcona akcji, poprzez którą od 21 do 30 września mogą Państwo wspierać Marysię: www.siepomaga.pl/licytacjepousmiechmarysi, w tytule wpłaty prosimy o podanie hasła: „radio”.

Dane do przelewu tradycyjnego:

Odbiorca
:
Fundacja Siepomaga 
ul. Za Bramką 1 
61-842 Poznań

Numer w Alior Banku:
65 1060 0076 0000 3380 0013 1425 
IBAN: PL SWIFT: ALBPPLPW

Tytułem: "radio"

 

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Po uśmiech Marysi". Pomóżmy chorej 5-latce

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 14:00
Od poniedziałku w Polskim Radiu trwa akcja charytatywna "Po uśmiech Marysi" na rzecz ciężko chorej córki jednego z naszych radiowych kolegów. U Marysi zdiagnozowany został guz mózgu - glejak wielopostaciowy o IV stopniu złośliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wojowniczka". To dla niej trwa akcja "Po uśmiech Marysi"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 09:29
9 lipca 2018 roku świat pana Łukasza Mituły zupełnie się zmienił. Wtedy dowiedział się, że jego 5-letnia córeczka, Marysia ma raka mózgu.
rozwiń zwiń