Pirlo pewny swego przed półfinałem, ale...

IAR
Martin Ruszkiewicz 27.06.2012
Andrea Pirlo
Andrea Pirlo, foto: PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Przed półfinałem Niemcy - Włochy Andrea Pirlo - bohater spotkania ćwierćfinałowego z Anglią - podkreślił że jego drużyna jest bardzo silna, ale z respektem podchodzi do rywala.

>>> Zobacz nasz serwis o Euro 2012

- Nasza drużyna jest mocna w każdej formacji. Czeka nas bardzo trudny mecz z bardzo ciężkim przeciwnikiem. Zapowiada się spotkanie godne półfinału piłkarskich mistrzostw Europy - zaznaczył Pirlo.

Pomocnik Juventusu Turyn przyznał, że włoscy piłkarze przeanalizowali już grę Niemców i są pewni wygranej. 85-krotny reprezentant Włoch wypowiada się jednak z szacunkiem o przeciwnikach.

- Niemcy są wspaniałą drużyną. Oglądaliśmy ich poprzednie mecze. O ich klasie może świadczyć fakt, że w ciągu ostatnich 10 lat, ta reprezentacja grała w sześciu półfinałach wielkich imprez - dodał.

Hart zareagował wcześniej

Pirlo poruszył też kwestię rzutu karnego w meczu ćwierćfinałowym. Pomocnik reprezentacji Włoch lekko podciął piłkę i delikatnie strzelił w sam środek bramki Joe Harta.

- Kiedy nadeszła moja kolej, postanowiłem strzelić jak Antonin Panenka w 1976 roku, zwłaszcza, że bramkarz reprezentacji Anglii zareagował jeszcze przed moim uderzeniem - powiedział zawodnik Juventusu Turyn.

Mecz Niemcy - Włochy odbędzie się w czwartek na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zwycięzca zagra w finale w Kijowie z Hiszpanią albo Portugalią.

IAR, mr

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!