Wieliczka pożegnała Włochów z pompą

IAR
Piotr Grabka 27.06.2012
Feta z okazji wyjazdu reprezentacji Włoch na półfinałowy mecz Euro do Warszawy
Feta z okazji wyjazdu reprezentacji Włoch na półfinałowy mecz Euro do Warszawy, foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Była gigantyczna flaga, orkiestra i baloniki w barwach narodowych Italii. Kilkuset mieszkańców Wieliczki żegnało "Azzurri" wyjeżdżających na mecz półfinałowy do Warszawy.

Nim Włosi dotarli na lotnisko, powodzenia życzyli im przedstawiciele władz Wieliczki, gdzie w hotelu Turówka mieszkali w trakcie turnieju. Piłkarze z Półwyspu Apenińskiego otrzymali od nich solne drzewka szczęścia.
- Ja liczę, że awansują do finału. Włoska drużyna gra z meczu na mecz lepiej. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że Niemcy są bardzo wymagającym zespołem, ale widać, że trener Cesare Prandelli ma pomysł na tę drużynę. Szczególnie liczę na defensywę, która nie pozwoli rywalom rozwinąć skrzydeł - powiedział PAP burmistrz Wieliczki Artur Kozioł, który wraz z grupą kilkunastu dzieci żegnał zawodników przy autokarze.

Wielka
Wielka flaga Włoch uszyta przez mieszkańców Wieliczki/ fot.PAP/Jacek Bednarczyk

Za bramą hotelu stał tłum dzieci z wielickich szkół, które dotarły na miejsce w specjalnym pochodzie. Przeszły ulicami miasta, niosąc w rękach gigantyczną (60x4,5 m) flagę Włoch.
W Wieliczce liczą, że będę jeszcze żegnać Włochów wyjeżdżających na finał, a burmistrz zapowiada wielką fetę w przypadku zdobycia przez nich mistrzostwa Europy.

>>> Zobacz nasz serwis o Euro 2012

pg, IAR, PAP

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!