X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Nowe Technologie

Nasze oczy wołają o pomoc

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 21:05
70% badanych narzeka na gorszą kondycji oczu, a 40% z nas mówi o pogorszeniu widzenia - pokazuje badanie przeprowadzone na zlecenie jednego z producentów smartfonów. Wszystkiemu winny jest czas spędzany przed komputerem spowodowany pandemią.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ESB Professional
W czasie pandemii spędzamy więcej czasu przed komputerem i to nawet o 3 godziny więcej. Jak pokazuje badanie przeprowadzone przez Ipsos na zlecenie jednego z producentów smartfonów, problemem jest nie tylko czas spędzany przed monitorem, ale także kondycja naszego wzroku.
70% przebadanych uważa, że w związku z dłuższym czasem wpatrywania się w ekran, ich wzrok się pogorszył. Aż 40% respondentów mówi o pogorszeniu ostrości widzenia. Tyle samo badanych wskazuje na pieczenie oraz łzawienie. 27% badanych przyznało, że w okresie pandemii korzystała z pomocy okulisty, a 56% zrobi to w najbliższej przyszłości.
mk
Zobacz więcej na temat: komputery komputer